Od aprílu k máji v Novém zámku hrají
KDY: 25. dubna od 14.00
KDE: FB Kinský Art Media, Matyáš Novák Pianist, Nový zámek Kostelec nad Orlicí a YouTube kanál KINSKÝ Art Media
ZA KOLIK: zdarma

Závěrečný díl druhé série komponovaných pořadů z Nového Zámku. František Kinský v něm připomene mezinárodní dny, svátky a zvyky v době od 1. dubna do 1. května. Matyáš Novák si vybral skladby, které má rád, a které nově zařadil do svého repertoáru. Zazní například virtuózní Vážné variace op. 54 Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, Furiant z cyklu Poetické nálady op. 85 Antonína Dvořáka a další. Pořad opět vygraduje Matyášovou vlastní fantazií, tentokrát na lidové písně, které ladí k tradicím vítání jara.

Výstava pro radost i poučení jak se Chlumec mění
KDY: do 15. května
KDE: Chlumec nad Cidlinou
ZA KOLIK: zdarma

Od minulého týdne můžete v Chlumci nad Cidlinou zhlédnout venkovní expozici Městského muzea Loreta, které na plakátovacích plochách města vystavuje vzácné historické fotografie, jaké ani při běžné prohlídce muzea neuvidíte. Výstava Pro radost i poučení jak se naše město mění zobrazuje soubor historických snímků z různých zdrojů, které zachycují pozvolnou, ale nezadržitelnou proměnu města a jeho okolí. Tyto dokumenty obvykle odpočívají v archivu a světlo světa spatří pouze sporadicky. Nyní však přišel jejich čas. Výstava skončí 15. května. 

Expozice kreseb malířky Evy Kvasničkové za okny knihovny
KDY: v těchto dnech
KDE: Chlumec nad Cidlinou
ZA KOLIK: zdarma

Od 12. dubna můžete za okny chlumecké městské knihovny zhlédnout malou výstavu kreseb pořízených výtvarnou technikou, která se nazývá kresba vybírání gumou. Kresby grafitovou tužkou – převážně portréty – působí velice realisticky. 

Bio Central zkrášluje výstava Adama Sýkory
KDY: do 31. května
KDE: Bio Central Hradec Králové
ZA KOLIK: zdarma

Do 31. května můžete ve dvoře kina navštívit expozici obrazů umělce Adama Sýkory Cesty s názvem Cesty.

Lázně ducha do každého ucha
KDY: 24. dubna od 14.00
KDE: www.lazneducha.cz
ZA KOLIK: zdarma

Dvouhodinový živý přenos s názvem Lázně ducha do každého ucha plný rozhovorů Václava Žmolíka i skvělé muziky Jana Smigmatora, který zazní nejen ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky, ale také na YouTube a Facebooku. Více informací na www.lazneducha.cz či www.facebook.com/lazneducha/