Bratři Karamazovi 
KDY: 22. února, 19.00
KDE: Klicperovo divadlo
ZA KOLIK: 240-280 Kč

Derniéra divadelní hry na motivy slavného románu od Dostojevského. Sociálně filosofické pojednání o světu, Bohu a otci se řadí mezi nevýznamnější díla ruské literatury. Příběh otce Karamazova a jeho tří synů, z nichž každý podělil něco z otcových zlých vlastností, si klade otázky o smyslu života ve světě, který je ovládán vášněmi a běsy. Hru režíruje duo SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský). V hlavních rolích se představí Jiří Zapletal, Jan Sklenář, Miroslav Zavičár a Sebastian Jacques. Ceny vstupenek se pohybují v rozmezí od 240-280 korun, speciální cena pro studenty je 190 korun. Inscenace začíná v 19 hodin, délka představení je 2:40 s přestávkou.

Herecký workshop s Davidem Novotným 
KDY: 22. února, 13.00
KDE: Centrum uměleckých aktivit HK
ZA KOLIK: 650 Kč

Workshop pro amatérské herce se známým divadelním a filmovým hercem Davidem Novotným. Populární herec Dejvické divadla se během šestihodinového kurzu podělí s návštěvníky o své zkušenosti, bude se věnovat především základům a principům řemesla herectví. Na programu bude četba divadelního textu, základy pohybu na jevišti, techniky artikulace, práce s hlasem v prostoru a vázání hlasu na pohyb a herecké jednání. Účastníci pod vedením Davida Novotného budou prakticky zapojení prostřednictvím hereckých etud a práce nad konkrétním textem. Cena kurzu je 650 korun.

Masopust na statku 
KDY: 23. února, 10.00
KDE: Šrámkův statek, Piletice
ZA KOLIK: 50 Kč

Masopustní veselí na Šrámkově statku v Pileticích. Návštěvníci se mohou těšit na venkovskou zabijačku, prodej zabijačkových a jiných pochutin, obchůzky maškar statkem a všelijaké další taškaření a dovádění. Na programu budou dále divadelní představení pohádek pro děti, lidové tvoření, ochutnávky Božích milostí, zdobení perníčků a řemeslný jarmark. Veselí zpestří také vystoupení několika folklorních souborů. Akce začíná v 10 hodin a trvá až do odpoledne. Vstupné stojí 50 korun.

Africké trhy 
KDY: 23. února, 10.00
KDE: Kongresové centrum Aldis

Nabídka toho nejlepšího tropického ovoce a dalších potravin přímo ze srdce Afriky. a dalších destinací. Trhy pořádá organizace Virunga, která podporuje drobné farmáře a malé komunity v méně rozvinutých oblastech rozvojových zemích, především Ugandy. Produkty od nich vykupují za férové ceny a pomáhají jim tak k lepšímu živobytí a k ochraně místní přírody. Na trzích bude k dostání čerstvé a svěží ovoce z rozmanitých koutů Afriky a Asie, spousta druhů koření, čokoláda, káva nebo třeba kakaové boby. Trhy začínají v 10 hodin v kongresovém centru Aldis.