Gočár nerealizovaný 
KDY: 14. března, 14.00
KDE: Vycházkový okruh po Hradci Králové
ZA KOLIK: Zdarma

Komentovaná procházka po stopách nerealizovaných projektů slavného architekta. Trasa povede kolem zamýšlené Městské galerie, spořitelny, evangelického kostela, přístavby muzea, ale také dosud neznámých projekty, jako byla plánovaná benzinová stanice, sokolovna či Ústav pro zvelebování živností. Vycházku povede historik umění Ladislav Zikmund-Lender. Sraz je ve 14 hodin před budovou Muzea východních Čech.

Kdo se bojí Virginie Woolfové 
KDY: 14. března, 19.00
KDE: Studio Beseda
ZA KOLIK: 280 Kč

Premiéra nové inscenace Klicperova divadla. Uvedení slavné divadelní hry Edwarda Albeeho v režii Michala Háby. Jedná se o absurdní komorní drama, jehož hlavní dějovou linii tvoří noční rozhovor dvou manželských párů, intelektuálů, notně popíjejících a bavících se krutými hrami. Během noci plné překvapivých zvratů postupně ztrácí zábrany a odkrývají si svá nejniternější tajemství. Hra vznikla v šedesátých letech minulého století, poukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných a povrchnost jejich vzájemných vztahu. Cena vstupenek je 280 korun.

Dračtení / Dům myšek 
KDY: 15. března, 13.00
KDE: Labyrint Divadla Drak
ZA KOLIK: Zdarma / 50 Kč na výtvarnou dílnu

Nedělní odpoledne se v Labyrintu Divadla Drak ponese ve znamení dětských knížek. Na programu bude čtení z dětských knížek, tvůrčí atrakce a besedy s autory. Hosty Dračtení budou spisovatelka Petra Soukupová a grafička Petra Jiroušková. V rámci akce proběhne také výtvarná dílna, ve které si zájemci, budou moct vyrobit domeček, ve kterém bydlí hrdinové populární knižní série Dům myšek. Vstup na samotný workshop stojí 50 korun, na zbytek akce je vstup volný. Dračtení začíná ve 13 hodin a potrvá až do 18 hodin.

Hanako – pohádka pro děti 
KDY: 15. března, 18.00
KDE: Tanenčí divadlo Honza Pokusila
ZA KOLIK: 100 Kč

Pohádkové taneční divadelní představení pro diváky ve věku již od 4 let. Inscenace je inspirována japonským příběhem o jedné malé vesničce na břehu oceánu a ještě menší dívence na břehu života. Hanako se učí plavat sama v sobě. Vydává se do tajemných hlubin, aby našla nejkrásnějšího draka na světě, který se díky ní vznese až k vysokému nebi. Délka představení je přibližně 40 minut, vstupné činí 100 korun.