Tipy Deník

Bennewitzovo kvarteto

Akce již skončila

Bennewitzovo kvarteto zavítá do Hradce Králové! Jeden z nejlepších českých komorních souborů přiveze atraktivní program. Na koncertě zazní smyčcový kvartet Clauda Debussyho a na našich pódiích méně uváděný kvartet Roberta Schumanna. Debussyho kvartet, stěžejní dílo francouzského impresionismu, který skladatel paralelně komponoval s Faunovým pozdním odpolednem i Schumannův poslední kvartet č.3 A Dur jsou nepochybně zárukou nevšední dramaturgie dalšího koncertu z cyklu Hradeckých nokturn. V současné době Bennewitzovo kvarteto koncertuje na významných českých i zahraničních podiích. Pro letošní sezónu bylo vyhlášeno residenčním souborem Českého spolku pro komorní hudbu, kde vystoupí na třech koncertech ve Dvořákově síni Rudolfina. Absolvuje turné v Itálii, Japonsku, USA a Jižní Koreji, vrátí se do Wigmore Hall v Londýně. Posluchači mají opět příležitost prohlédnout si nově zrekonstruované prostory bývalé kaple, nyní auly Obchodní akademie na Pospíšilově třídě (tzv. hradeckého Rudolfina, či bývalého Ústavu hluchoněmých) a ocenit i vynikající akustiku tohoto sálu.

7. 11.  (19:30–21:00)
Pospíšilova 365, Hradec Králové
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT