Tipy Deník

Floristický seminář dušičkové a smuteční floristiky

Akce již skončila

Začátečníci: Tvorba a symbolika dušičkové a smuteční floristiky a sušené rostliny jako vhodný doplněk k tomuto období, případné dlouhodobé dekorace interiéru. Dušičkové věnce a floristické
smuteční práce může zvládnout každý – přijďte tvořit a naučit se techniky vázání a vypichování, přípravu materiálů, zásady zdobení. Základní i netradiční techniky zhotovování věnců, aranžmá na hroby
a další práce k uctění památky zesnulých. Kromě klasických věnečků uvidíte náměty na další zajímavé a působivé práce pro tuto příležitost – kříže, polštářky, trojúhelníky. Využití sušených a přírodních materiálů i neflorálních materiálů. Různá aranžmá pro dlouhodobější výzdobu interiérů.

Pokročilí: Propojení klasického pojetí smuteční floristiky s moderními trendy. Tradiční i působivá nápaditá dušičková, smuteční a pietní floristika – nové tvary dekorací, větší smuteční práce pro
zdobení velkých hrobů, smuteční síně a kostely. Sušený rostlinný materiál a neflorální prvky ve florálních instalacích. Kreativní využití jejich barev, tvarů a struktur. Výzdoba interiérů sušenými rostlinami.
Estetika: Základní tvary, kreativita ve využití tvarů, správné proporce a jejich cílené využití.

Mistrovská a floristická zkouška: Věnec – minimální průměr 80 cm. Vhodná volba typu věnce, techniky, proporcí, materiálu, postupu práce, symboliky, barevnosti, zdobení. Vlastní návrh a model.

14. 10.  (10:00–18:00)
Jiráskovy sady 237/1, Hradec Králové
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT