více >>

Forenzní entomologie

Akce již skončila

Baví Tě kriminalistika? Tvůj nejlepší kámoš je Horatio Caine? Tak přesně pro Tebe je určena tahle událost!
Studentská unie UHK ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou UHK ti přináší přednášku na téma Forenzní entomologie! Pro méně znalé…

Forenzní entomologie se v kriminalistice využívá ke stanovení doby úmrtí u lidí, kteří zemřeli násilnou smrtí, nebo beze svědků a jejichž tělo bylo nalezeno až po delší době. Poznatky o životě hmyzu a ostatních bezobratlých pak mohou pomoci i při vyšetřování případů zanedbání péče o svěřenou nebo nemohoucí osobu či při dokazování porušení pravidel při výrobě, skladování a přepravě potravin.

Ideální by bylo se sejít přímo na pitevně, ale to bohužel není možné, takže jsme pro tentokrát zvolili Aulu (S1) Přirodovědecké fakulty UHK, a to 22.11.2017 od 14.55, kde tato přednáška proběhne v rámci Biologického semináře oddělení zoologie Katedry biologie PřF UHK.

Jsme rádi že naše pozvání přijala a celou přednáškou nás provede Ing. Hana Šuláková, Ph.D., která vystudovala Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně a od roku 2002 působí v Kriminalistickém ústavu Praha Policie ČR. Je také členkou České zoologické společnosti a Evropské společnosti pro forenzní entomologii. Věnuje se kriminalistické humánní biologii a speciální biologii-zoologii. V tomto oboru se zabývá především bionomií dvoukřídlých, s jejichž pomocí lze datovat stáří mrtvých těl. V současnosti spolupracuje také s entomology z Katedry biologie PřF UHK a podílí se zde i na vedení bakalářských prací.

Forenzní entomologii vidíte denně v kriminálních seriálech – přijďte si poslechnout, jak tato práce ve skutečnosti probíhá!


Přednášku pořádá Přírodovědecká fakulta UHK a Studentská unie UHK.

22. 11.  (14:55–16:30)
Hradecká 1285, Hradec Králové
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT