Masopust ve Svinarech
KDY: 9. 2. od 11 do 15 hodin 
KDE: Hostinec u Pírků, Svinary

Čeká Vás tradiční masopustní veselice, kde nebude chybět domácí zabíjačka, bohatá nabídka zabíjačkových specialit, které můžete nakoupit i domů, ukázka řeznického řemesla, které si děti mohou vyzkoušet, pečení koblížků, výtvarné dílničky, masopustní maškary, flašinet a hlavně tradiční průvod maškar vesnicí s pásmem lidových písní a říkadel v podání dětského folklorního souboru Červánek.
Přijďte a zažijete masopust, tak jako vaše babičky a dědečkové.

Masopust v Orlici
KDY: 22. 2. od 10 do 18 hodin
KDE: kryté parkoviště Orlice park shopping Hradec Králové

Vydejte se na oslavu tradičního únorového svátku mlsání a hodování. Masopust v Orlici parku nabídne malým i velkým návštěvníkům masopustní hostinu s tradičními zabijačkovými specialitami, ale i nespočet pochoutek z různých koutů světa. Masopust také navštíví maškary a k dobrému jídlu a pití zahraje flašinetář. Ochutnáte a nakoupíte domácí masopustní speciality jako jsou jitrnice, jelita, tlačenka, ovar, zabijačkový guláš, zabijačkovou polévku, prejt či kroupy. Těšte se také na pivečko, kořaličku, vínečko, kávu, štrúdly či buchtičky se šodó. Pro omladinu nebudou chybět domácí limonády, belgické hranolky, burgery, makronky, zabijačkové hotdogy a další dobroty. Vstup je pro návštěvníky zdarma.

Masopust v Novém Bydžově
KDY: 22. 2. od 9.45 do 13 hodin
KDE: Masarykovo náměstí Nový Bydžov

Ukázka pravé české zabijačky, masopustní průvod v maskách, doprovodný program, horké nápoje, plná udírna, trdelník. Přijďte ve vlastní masce a připojte se k veselému průvodu.


Masopust na Šrámkově statku v Pileticích

KDY: 23. 2. od 10 do 18 hodin 
KDE: Piletice Šrámkův statek

Dvorek statku ožije venkovním trhem s nabídkou masopustních dobrot, prodejem zabijačkových pochutin, ukázkou bourání prasátka s komentářem mistrů řezníků a především obchůzkami masopustních maškar. Starobylá stodola se promění v improvizované divadélko a lidový loutkář Jirka Polehňa v krátkých Pohádkách na slámě dětem převypráví příběh O chaloupce k nakousnutí, O hubaté Káče, O Smolíčkovi Pacholíčkovi a O Budulínkovi. Pro děti jsou připraveny tvořivé dílničky, při nichž si budou moci vyzkoušet předení na kolovrátku, paličkování, drátování nebo zdobení perníčků. V rámci programu, jenž potrvá do čtyř hodin odpoledne, budou mít příchozí příležitost prohlédnout si „zimní“ provoz venkovského statku a ohřát se u kachlových kamen v roubence.