Jak jste spokojen s výsledkem voleb?
Samozřejmě jsem spokojen. Musím poděkovat všem voličům, kteří šli k volbám a hlavně těm, kteří mi dali důvěru. Doufám, že je nezklamu. Myslím, že to bylo vítězství zdravého rozumu.

Co podle vás rozhodlo?Vaše kampaň, nebo současná, řekněme, neobliba ODS?
Podle mě ODS prohrála krajské i senátní volby proto, že neví, co trápí normální občany tohoto státu. Ona jim nerozumí a proto musela prohrát. Samozřejmě, že vliv mělo i téma, které jsem jako první v republice otevřel, a na které ČSSD vyhrála volby. Je to téma, které zasahuje nás všechny – zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví a stop privatizaci fakultních nemocnic a zdravotních pojišťoven.

Stal jste se novým senátorem. Co chcete v Senátu především prosazovat?
Chci se zasadit hlavně o to, co jsem slíbil svým voličům. To znamená o zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví, o to, aby se neuskutečnila privatizace zdravotních pojišťoven a aby nedošlo k privatizaci fakultních nemocnic. Tedy, aby zákony, které má ministr Julínek připraveny, Senátem neprošly. Dále bych chtěl, aby Senátem neprocházely takové zákony, které poškozují občany i celou naši zemi. Chtěl bych, aby už nemuselo docházet k takové ostudě, jakou jsme sledovali při volbě prezidenta republiky. Je důležité, aby senátor neztratil kontakt se svým obvodem. Nesmí proto sedět jen v senátu, ale musí taky jít mezi lidi.

Ke styku s veřejností je kromě jiného důležitá senátorská kancelář. Kdy ji v Hradci otevřete?
Kancelář můžete otevřít, až když jste senátorem, což já ještě nejsem. Jsem sice zvolen, ale jmenování ještě nenastalo. Počítám s tím, že to bude co nejdříve po uvedení do funkce.