Jeho protivníkem bude ředitel Fakultní nemonice v Hradci Králové Leoš Heger.

Jak hodnotíte výsledky voleb?

Volby ještě neskončily, to nejdůležitější druhé kolo přijde v pátek a v sobotu. Snad voliče nezklamu. Jsem známý tím, že co slíbím to i splním. A jestli myslíte volby do krajského zastupitelstva, tak je to práce všech. I když nezapírám že jsem sem byl poslán, abych pomohl sociální demokracii k vítězství. Byl jsem totiž dlouhá léta členem sociální demokracie v jižních Čechách.

Čekal jste tolik hlasů pro sebe?

Abych řekl pravdu, počítal jsem s více hlasy od zaměstnanců fakultní nemocnice v Hradci. Překvapilo mě, že nevolili mě a pana Hegera. Jsem pro ně totiž jediným řešením, aby nepřišli o své tabulkové platy a část z nich dokonce o práci, pokud nemocnice přejde na akciovou společnost. Tak jak to připravil pan Heger společně s Julínkem

Čím myslíte, že jste voliče přesvědčil?

Nebál jsem se jít mezi prosté lidi a dávám jim šanci na změnu. Spousta lidí ve mně vidí hrdinu, protože jsem se dokázal postavit i nesmyslným zákonům této vlády. A proto chci do senátu, abych v tom mohl pokračovat. Aby v senátu neprošli zákony, které škodí všem občanům a českému státu, na který jsem hrdý.

Jak jste oslavil postup?

Já neoslavuji uprostřed bitvy. Oslavy budou až po konečném vítězství. A nebude to jen moje vítězství, ale všech lidí se zdravým selským rozumem. Bude to také zároveň referendum o tom, jestli Julínek má být dále ministrem nebo ne a Cikrt jeho tiskový mluvčí. Postup jsem zapil v Lidovém domě minerálkou. Od operace ledviny totiž nemohu pít alkohol.

Čí voliče hodláte získat na svou stranu?

Já bych chtěl poprosit voliče, kteří mě volili, aby opět šli k volbám a nenechali se zastrašit kampaní, která proti mně nyní ze strany ODS půjde. Slova pana docenta Hegera, že je potřeba proti mně přitvrdit, mě utvrzuje v tom, že by něco takového mělo přijít. To je ostatně tradiční způsob vedení voleb ze strany ODS.

Myslíte, že vám to bude stačit k vítězství?

Chci oslovit všechny voliče, kteří to myslí s Hradcem, fakultní nemocnicí a především s tímto státem dobře

Do druhého kola zbývá necelý týden. Jak chcete převážit misky vah na svou stranu?

Moje kampaň je jednoznačně zaměřena na to, abych byl mezi lidmi, slyšel jejich názory a snažil se jim pomoct. Což po vítězných krajských volbách budu moci z titulu krajského zastupitele zcela určitě. Pokud se mi podaří zvítězit i v senátních volbách, bude to velký přínos pro Hradec Králové, který by nabyl většího významu v celé republice než má dosud. (raš)