O úřadu práce nechtějí ani slyšet, většinou plánují podnikání. Někteří z kraje nezmizí úplně, budou krajskými zastupiteli. Tato funkce však není uvolněná, takže ji budou vykonávat při zaměstnání.

Hejtman Pavel Bradík, nám řekl, že si chce po hektickém období odpočinout. „Jak dlouho, nevím. Kdyby přišla nějaká zajímavá nabídka… Ale sám ji vyhledávat nebudu,“ uvedl. Dodal, že by se rád věnoval podnikání v ekonomickém poradenství, čímž by se vrátil ke své původní profesi. Je totiž absolventem vysoké školy ekonomické. Po letech strávených na někdejším okresním a později krajském úřadu by při svém podnikání chtěl využít zkušeností, které za tu dobu získal. „Hejtmanem jsem byl osm let, předtím čtyři roky přednostou okresního úřadu,“ řekl.

Tragedii z pravděpodobného odchodu z pozice náměstka hejtmana a radního zodpovědného za sociální oblast nedělá ani Miloslav Plass. Hodlá se stát samostatně výdělečnou osobou. „Myslím, že ta změna bude ku prospěchu věci. S chutí se pustím do něčeho jiného,“ řekl nám. Před odchodem na uvolněný post na hejtmanství pracoval jako lesní technik a později působil ve vodohospodářských firmách. V jakém oboru by rád podnikal, neupřesnil.

Jasno o své budoucnosti má radní pro životní prostředí a zemědělství Jiří Vambera. „Budu pokračovat ve své lékařské praxi,“ sdělil nám trutnovský gynekolog.

Podobné to bude také u radního zodpovědného za ekonomiku Tomáše Šuberta z Náchoda. „U mě je to jednoznačné, jsem projektant a mám svoji firmu,“ nevidí problém se svým pracovním uplatněním.

Náměstek hejtmana pro dopravu Petr Kuřík si hodlá po odchodu z hejtmanství nejdříve oddechnout. „Co budu dělat ještě nevím. Zřejmě využiju času do konce roku, abych si po osmnácti letech v politice a neustálém stresu odpočinul. Zároveň se budu po práci dívat. Už se nějaké nabídky objevily, ale nechci se unáhlit,“ svěřil se nám někdejší starosta Nové Paky.

Radní s odpovědností za majetkoprávní oblast Ivan Doležal nepovažuje svůj očekávaný konec v radě za čáru přes rozpočet. Měl totiž stále svoji souběžnou práci, starostování v Hořicích. „Pro mě se nic moc nemění. Aspoň budu mít míň starostí,“ domnívá se.

Náměstka hejtmana Rostislava Všetečku se nám kontaktovat nepodařilo. (čer)