Zůstáváte v Senátu. Jak vnímáte volební kampaň?
Samozřejmě mám z výsledků radost a rád bych voličům poděkoval. Kampaň jsem ale vnímal jako hnusnou. Nebyla to kampaň pana Dědečka jako spíš pana (šéfa ANO Andreje) Babiše. Jak jsem poznal pana Dědečka, tak si myslím, že ani nevěděl, co má na sociálních sítích. Hnusné mi to přišlo i z toho důvodu, že jsem až zíral, co vlastně vytáhli. Že pobírám dotace jako zemědělec a lesník. To považuji v tom, jak je systém nastavený, za normální. Pobírám jich rozhodně méně než pan Babiš. Ale to, že do toho zamíchali i dotaci, kterou pobírá nezisková organizace, v níž je moje žena statutárním orgánem. Moje žena je přitom živoucí charita a oni to podávali tak, že jde o peníze, které nosí domů. To mi přišlo vysloveně jako hnus.

Kampaň se tedy musela dotknout i vaší rodiny. Jak jste ji prožívali?
Manželka se neprojevovala. Ale synové, kterým je 25 a 27, byli dost rozčílení. Myslím, že to tak pochopili i voliči. Děkuji především soupeřce z prvního kola Daně Kracíkové (STAN), která mě podpořila.

Volební účast byla dvacet procent. Jak zvýšit oblibu Senátu u voličů?
Senát tu má svoje místo a nižší účast bych přičítal i tomu jedinečnému způsobu volby. Zkrátka voliči, kteří v prvním kole vypadli, nepřijdou. Navíc účast byla v prvním kole vysoká, protože byla spojena s komunálními volbami.

Ovlivnily výsledky těchto voleb sociální sítě?
Myslím si, že ovlivnily. Pana Dědečka jsem mezi lidmi nepotkal a ANO mělo kampaň především na sociálních sítích. Ta kampaň byla hnusná. Ale věřím, že se to hnutí ANO vrátilo. Andrej Babiš se s tím nechce smířit, protože si chtěl Českou republiku uspořádat ku prospěchu svému.

Bude vaše další volební období v něčem jiné než to vaše dosavadní? Co je vaše nynější priorita?
Jsem po těch šesti letech zkušenější, takže doufám, že moje těžiště bude ve výboru pro věci zahraniční, obranu a bezpečnost. Tady bych rád určitě pokračoval. Rád bych i nadále pomáhal našim krajanům. Je nejvyšší čas, abychom dotáhli korespondenční volbu. Máme v zahraničí 800 tisíc občanů a jsou to občasné, kteří jsou kvůli tomu způsobu volby omezeni ve svých právech. Korespondenční volba je to jediné, co od vlasti chtějí. V cizině pro nás dělají úžasnou službu a do České republiky od nich plynu obrovské množství peněz.