Údajně nejmladšími tvrůrci jednoho z betlémů jsou děti ve věku 3,5 a 4 roky z polské mateřinky. Jim ale vydatně pomáhaly starší osoby.
Nejmladšími tvůrci se tak stali dva čtrnáctiletí školáci z Liberka. „Z borové kůry si vyrobila betlém Terezka Pišlová. Je to vnučka vystavovatele, který s námi spolupracoval od samého začátku výstav. Jejich rodina dědí z pokolení na pokolení velmi vzácný mechanický betlém,“ sdělil včera za pořadatele Jan Tydlitát. Vilém Kozel je druhým nejmladším vystavovatelem a tvůrcem v jedné osobě. Stejně jako Terezka pochází z Liberka.

Blanka Kampová z Pardubic se zase zřejmě jako jediná účastní letošní expozice hned s třemi exponáty. Většina vystavovatelů se tu prezentuje s jedním betlémem.

Autorka Kampová zvolila panenky jako figurky netradičního betlémů. „Jde o betlém a zároveň o přehlídku různých krojů z Hanácka, Mladoboleslavska, Plzeňska, Chebska a dalších oblastí,“ pokračoval Tydlitát.

Autorka, která ráda pracuje s textiliemi, si tento materiál zvolila jako základní pro další betlém. „Třetí její betlém je z perníkového těsta,“ prozradil k tvůrčí činnosti Blanky Kampové Jan Tydlitát.

Dalším nevšedním materiálme byly PET lahve. Ty se staly základem figurek betlému vystavovaného Základní školou Vamberk.