Koncerty Ave Maria mají již dvacetiletou tradici, získaly podporu a záštitu kraje i nynějšího kardinála Dominika Duky, který je vždy zahajoval slavnostním úvodním slovem. Královéhradecký předvánoční koncert musel být v minulých letech pro velký zájem uváděn dvakrát. Za dvacet let historie získal své věrné posluchače a trvale patří k hradeckému adventu.

V jedinečném prostředí historické katedrály svatého Ducha se představila již řada významných umělců. Koncerty Ave Maria také podpořily řadu charitativních aktivit nejen v Hradci Králové. Koncerty jsou jedinečné i díky tomu, že dávají prostor královským nástrojům - koncertnímu křídlu a varhanům.

V prostorách katedrály zazní prémiové skladby, autorsky upravené hudebním skladatelem a klavírním virtuosem Vladimírem Županem pouze pro tento koncert. Spolu s Hubáčkovou se představí i sólista Národního divadla Praha a držitel Ceny Thálie Richard Haan, korepetitorka opery Národního divadla Praha Jitka Nešverová a představitel české varhanní školy Martin Strejc.

Celý cyklus slavnostních koncertů postupně přesáhl hranice Hradce Králové a regionu a rozrostl se do celých východních Čech, později i Severních a Středních Čech.

Budoucí jedenadvacátý ročník se bude konat již ve všech krajích České republiky a také ve španělském Madridu. Lístky je možné sehnat v předprodeji. Více na webových stránkách umělkyně.