Vynikající český pěvecký sbor se vrací z dlouhého turné za velkou louží domů, do Hradce.

Na každém koncertě se setkávají s obrovským úspěchem a standing ovation ve vyprodaných koncertních síních. Bez výjimky.

Za posledními koncerty tohoto rozsáhlého amerického turné se vydali do Colorada a vůbec poprvé do Nového Mexika.

Boni pueri odcestovali na své sedmé severoamerické turné na začátku listopadu. Během uplynulého měsíce procestovali již osm států především amerického středozápadu a vystoupili na dvacítce celovečerních koncertů. Na každém místě slavili obrovský úspěch, a to jak u posluchačů, tak i odborné veřejnosti.

Blahnikova recenze

„Boni pueri představili úžasný program výjimečné kvality. Energie i soustředěnost zpěváků na sbormistra Jakuba Martince byla mimořádná. Sbormistrova gesta a hudební frázování, tak jak byly sborem převedeny na hudební umění, byly velmi elegantní a s velkým hudebním cítěním. Celý koncert byl postaven inteligentně, skvělé a bezchybné bylo provedení známých skladeb Smetany a Dvořáka, překrásná byla interpretace téměř neuváděných písní Martinů a Janáčka. V druhé části koncertu zazněly světové vánoční skladby. Chlapci zpívali v mnoha jazycích, fantastický výkon, jejich angličtina byla „čistá jako zvon“! Boni pueri doslova proměnili hudbu ve zlato!“ uvádí ve své recenzi skladatel Joel Blahnik, který navštívil jeden z koncertů ve státě Wisconsin.

Kromě koncertování zažívají „dobří chlapci“ na turné i mnoho cestování.

„Navštívili jsme americká velkoměsta jako Chicago, Minneapolis, Milwaukee nebo Denver. Viděli jsme i spoustu zajímavostí, třeba největší severoamerické centrum, kde chovají medvědy baribaly. Zaměstnanci centra nás dokonce vzali „do zákulisí“ – neboli do části areálu, kam se běžně návštěvníci nedostanou a kde jsme mohli ze vzdálenosti několika centimetrů sledovat krmení těchto černých mazlíčků. Velkým zážitkem byl i Den díkůvzdání, který jsme trávili v hotelu s obřím vodním parkem. Tam náš americký management pozval celý sbor na slavnostní večeři s tradičním nadívaným krocanem,“ uvádí sbormistr Jakub Martinec, který pravidelně řídí turné sboru Boni pueri na americkém kontinentě.

„Největší radost mám samozřejmě z koncertů, reakce publika je na všech místech neuvěřitelná, všude jsme měli obrovský úspěch a naše americká agentura už obdržela několik rezervací na naše další koncerty v příštích letech,“ doplňuje sbormistr Jakub Martinec.

Návrat

Boni pueri se po pěti týdnech vracejí do Čech právě dnes (úterý).

Ještě před vánočními svátky bude tato koncertní skupina hostovat na třech koncertech ve slavné Meistersingerhalle v Norimberku, kde se představí nejen po boku norimberských symfoniků, ale i s částí svého samostatného programu.

Martin Sedláček, Boni pueri