Letošní Čekání na Václava právě včera odkrylo karty a zveřejnilo kompletní program, kterým chce po dlouhém prázdninovém půstu lákat diváky zpět do hledišť.

Právo prvního představení festivalu tentokrát získali hosté. „Přehlídku zahájí 28. září večer pražské Divadlo Verze s inscenací Lež,“ říká mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček. „Komedii o tom, zda je možné ve vztazích lhát, kde končí ohleduplnost a začíná lež a zda lze s absolutní pravdou ve vztahu obchodovat, herecky vévodí držitelka dvou Českých lvů Petra Špalková.“

Návrat kanibalek

K nejžádanějším představením už v tuto chvíli patří Kanibalky: Soumrak samců – magická detektivka dramatika a někdejšího uměleckého šéfa Klicperova divadla Davida Drábka z aktuálního repertoáru Městských divadel pražských.

„Pro náročnější diváky a milovníky amerického básníka T. S. Eliota je skvělým tipem představení Pustina uznávaného divadelního spolku Jedl,“ pokračuje Martin Sedláček. „Scénické oratorium pro herečku, herce, kontraaltistu, dva tanečníky, klavíristu a psaltérium, to vše v režii Jana Nebeského.“

Festival nabídne také výjimečnou příležitost zajít v Hradci na Ungelt – toto pražské divadlo přiveze dojemnou komedii Přítelkyně. Příběh dvou padesátnic, které se rozhodnou spolu bydlet, i když jsou každá úplně jiná, je hereckým koncertem Aleny Mihulové a Jitky Smutné.

Stálice

Nejvěrnějšími hosty v šestnáctileté historii festivalu Čekání na Václava jsou písničkář Vlasta Redl a pražská Ypsilonka. Nevynechali žádný z předchozích ročníků, nevynechají ani letos. Divadlo Ypsilon 16. října nabídne hradeckým divákům inscenaci Utíkejte slečno Nituš!, hudebníka, skladatele a multiinstrumentalistu Vlastu Redla pak mohou jeho fanoušci potkat na celovečerním koncertu na hlavní scéně Klicperova divadla ve středu 20. října.