Výstava astronomických fotografií Zdeňka Bardona je k vidění v čekárně ambulance Rehabilitační kliniky Fakultní nemocnice Hradec Králové, která funguje v areálu staré nemocnice. "Desítka panelů přibližuje astronomická zařízení z pouště Atacama a vesmírné objekty z jižní oblohy," informoval Jakub Sochor, mluvčí Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Výstavu si je možné prohlédnout během provozní doby ambulance, tedy v pracovní dny od 7.00 do 15.30 hodin. V čekárně výstava zůstane až do konce března. „Velmi si vážíme zapůjčení výstavy do našich prostor a jsme rádi, že výstava nabídne pacientům unikátní pohledy na vesmír a na místa, ze kterých je pozorován,“ uvedl přednosta kliniky Ivan Vařeka.

Zdeněk Bardon začal s pozorováním vesmíru v roce 1973, postupně začal s fotografováním oblohy a také staveb různých astronomických konstrukcí a pomůcek ke sledování vesmíru, nyní provozuje zcela robotizovanou observatoř umožňující fotografování vesmíru. Bardon je členem několika astronomických organizací, za své snímky také obdržel různá ocenění. Více informací je možné najít na www.bardon.cz