Minulý pátek začal na hradě Točník již čtvrtý ročník prázdninového putovního festivalu České hrady.cz, který je atraktivní přehlídkou těch nejlepších skupin a formací na současné české hudební scéně.

Před víkendem se festival přesouvá do východních Čech, na Kunětickou horu. Páteční program se odehraje přímo v areálu hradu, který se návštěvníkům otevře v osmnáct hodin. Během večera vystoupí například funky skupina Gulo čar, undergroundová legenda The Plastic People of the Universe, Xavier Baumaxa a DJ Baltazar.

Přijďte v maskách!

Pátek totiž bude patřit i karnevalu, který umocní jedinečnou atmosféru festivalu v tomto netradičním prostředí. „Nejlepší maska bude vyhlášena a odměněna cenou krátce před půlnocí,“ slibuje Viktor Souček z pořadatelské agentury Riff Raff.

Sobotní celodenní program se uskuteční na dvou pódiích v podhradí Kunětické hory. „Mezi taháky letošního festivalu patří Monkey Business, Chinaski, Divokej Bill a Horkýže slíže,“ vypočítává namátkou jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták z agentury Nedomysleno.

Pořadatelé pozvali také skupiny Jasná páka, Plexis, Sunflower Karavan, Sunshine, jejichž koncert přitáhl řadu návštěvníků. Na Kunětické hoře si přijdou na své i fanoušci hip hopu na koncertech Kontrafakt a Iscream Boyz. Dále vystoupí Jana Lota, Airfare nebo Kill the Dandies!

V sobotu bude festivalový areál na Kunětické hoře otevřen od jedenácti hodin dopoledne a poslední koncert začne v půl druhé v noci.
Návštěvníci festivalu mohou přenocovat během obou festivalových nocí zdarma ve stanovém městečku.


Lístky pro vás

Pokud chcete zkusit štěstí a vyhrát volné vstupenky na festival, nabízíme vám jednoduchou možnost. Vyjmenujte alespoň pět českých kapel, které během pátku a soboty vystoupí na hudebním festivalu České hrady.cz na Kunětické hoře, a e–mail s odpovědí pošlete na adresu ivana.fricova@denik.cz.

V pátečním vydání Deníku zveřejníme jména pěti nejrychlejších autorů správných odpovědí, kteří si budou moci ve festivalové pokladně na Kunětické hoře kdykoliv během konání festivalu vyzvednout po dvou volných vstupenkách.

(mr)
. . .