Hradečtí zpěváci na něm vystoupí společně s muzikou Hradišťan a Jiřím Pavlicou. Koncert se koná dnes v sále Filharmonie od šesti hodin večer. Pro diváky je kromě hudebního vystoupení připravena i ochutnávka sýrů a moravských vín.

„Když jsme v úvodu roku celý cyklus Královéhradeckých zastavení připravovali, chtěli jsme, aby byl každý z pěti koncertů něčím výjimečný. Hledali jsme nejenom netradiční prostory, kterými byla třeba hradecká hvězdárna, ale i výjimečné umělce, kteří by byli pro kluky na pódiu nejenom vzory, ale i rovnocennými partnery,” říká Jakub Martinec, sbormistr a umělecký vedoucí Českého chlapeckého sboru z Hradce Králové.

„Do Hradce i na koncert samotný se moc těším. Nezůstane totiž jen u tohoto jednoho společného vystoupení, ale část programu zopakujeme ještě v říjnu i na společných koncertech v rámci prestižního festivalu Struny podzimu v Praze. S panem sbormistrem Jakubem Martincem plánujeme, že se u nějakého dalšího projektu znovu potkáme i v příštím roce. Víc ale nebudeme zatím odkrývat,” dodává umělecký vedoucí Hradišťanu Jiří Pavlica, který souboru šéfuje již třiatřicátým rokem.