Královéhradecký kraj

Hradec Králové: V roce 1990 napsal Jan Hřebejk a Petr Jarchovský scénář ke dnes už kultovnímu snímku Pějme píseň dohola. Tento víkend ho oba tvůrci představí v hradeckém kině Bio Central na festivalu nezávislých filmů Cinema Open. Pátý ročník oblíbené akce startuje v pátek odpoledne, pásma nezávislých filmů, promítání pro děti, animační dílny nebo přednášky si návštěvníci mohou užít ještě po celou sobotu.

Jičínsko: Benefice Apropa

Jičín: Benefiční představení Apropa se chystá na sobotu od 16 hodin v Masarykově divadle. Tentokrát se koná v duchu předávání filmových cen. Vystoupí:  Honza Weber: 7 x mistr světa ve Footbag freestyle, Long Vehicle Circus – tanečně akrobatické divadlo na chůdách, Veronika Vildmanová – zpěvačka. Vstupné je dobrovolné a výtěžek bude použit na fyzioterapii a chirofonetiku pro osoby s postižením.

Náchodsko: Otužilci zvou - přijďte si zaplavat

Červený Kostelec: Propagační otužilecké plavání v ledové vodě na rybníku Brodský, se koná v sobotu ve 14 hodin. Pro diváky je připraveno horké občerstvení a také možnost vyzkoušet si krásu podzimního plavání na vlastní kůži. Od 16 hodin se v restauraci v kempu uskuteční beseda s účastníky mezinárodní štafety přes Beringovu úžinu Zdeňkem Tlamichou a Jackem Brightem.

Náchod: Jedinečnou show  cirkusu Big Apple Circus uvede v sobotu ve 13 hodin satelitním přenosem náchodské kino Vesmír. Představení Metamorphosis z Lincoln Centra v New Yorku spojuje prvky tradičního divadla s klasickým cirkusovým uměním.

Šonov u Broumova: V pondělí v 19 hodin se v hospůdce U Pitašů uskuteční koncert amerického blues-rockového kytaristy Erica Sardinase s kapelou Big Motor. Jako předkapela vystoupí legendární královehradecká rocková skupina Spektrum.

Rychnovsko: Svatohubertská mše

Neratov: V neděli se po roce  uskuteční myslivecká Svatohubertská mše, na které jsou přítomni myslivci v uniformách, trubači, myslivečtí psi, draví ptáci, a také jelen na nosítkách z chvojí. Jedná se o nevšední akci, na kterou jsou zvány i rodiny s dětmi. Na mši, která se koná od 16 hodin pod prosklenou střechou kostela, vystoupí Trubačský soubor Markazíni a rychnovský pěvecký sbor Carmina Alta.

Trutnovsko: Romantický cimbál

Dvůr Králové: Blue Romantic Cimbal. Roman Veverka zpívá v Country saloonu Dvůr Králové s cimbálem balady a hity světových interpretů.  Dostane se také na lidové české a slovenské písně u kterých si rádi zazpíváte. Začátek je v sobotu ve  20 hodin.

Trutnov: Divadlo rozmanitostí z Mostu přiváží do Trutnova příběh Saxana. Uvidí ho děti, které přijdou v rámci Rodinných Uffo-kousků v neděli od 15 hodin do trutnovského Uffa.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Košumberská štika

Luže: V sobotu od šesti hodin ráno začne na rybníku pod Voleticemi rybářská soutěž nazvaná Košumberská štika. Každý účastník vystřídá v průběhu závodu čtyři místa, která si vylosuje při prezenci. Chytat se bude na jeden prut podle rybářského řádu. Propozice soutěže zakazují vnadění, používání bublin nebo jakýchkoliv „plovátek". Každý centimetr od hlavy chycené zdravé ryby přinese závodníkovi jeden bod. Ryby se poté vrátí zpět do vody.

Orlickoústecko: Českotřebovský vehikl

Česká Třebová: V Národním domě se v sobotu koná soutěž plastikových modelů Českotřebovský vehikl. Otevřena pro veřejnost bude v 10 hodin, s vyhlášením výsledků se počítá mezi 15. a 16. hodinou.

Žamberk: V sobotu se od 19 hodin uskuteční v Divišově divadle předpremiéra snímku O život z cyklu Stopy života, který režisér Tomáš Magnusek natáčel v Žamberku. Po promítání filmu následuje beseda s tvůrci filmu.

Česká Třebová: V restauraci Pod skalkou se uskuteční v sobotu od 19 hodin benefiční koncert Františka Černého, jeho přátel a českotřebovské skupiny Madam ve prospěch humanitárního projektu organizace Adra s názvem „Aby Kuba slyšel".

Pardubicko: Divadlo naruby, ale i noční nakupování

Pardubice: Pardubický stánek Thálie se i letos připojí k Noci divadel. „V Městském divadle se po derniéře komedie Holky z kalendáře, která se odehraje v sobotu od 18 hodin, nejprve uskuteční neformální debata s herečkami, na kterou se těší i hostující Jana Paulová. Poté v prostorách divadla vytvoříme jakési Divadlo naruby, kdy diváci budou hrát a herci budou režírovat," láká na pardubickou Noc divadel Petr Dohnal, ředitel Východočeského divadla (VČD) Pardubice, kde bude v neděli od 19 hodin k vidění komedie pražského Divadla Palace Prachy!!! v hlavních rolích s Vandou Hybnerovou, Ondřejem Vetchým či Nelou Boudovou. V pondělí 17. listopadu od 18 hodin bude ve VČD k vidění trochu veselá i trochu smutná komedie Tři na lavičce. Účinkují Květa Fialová, Petr Nárožný a Ladislav Trojan.

Pardubice: Milovníci nočního nakupování si přijdou na své v pátek od 18 hodin až do půlnoci v pardubickém AFI Paláci. Návštěvníci budou mít příležitost k předvánočním nákupům ve více než stovce obchodů, které  v tento večer poskytnou mimořádné slevy, ale také je pobaví módní přehlídky aktuálních kolekcí, dechberoucí show vzdušných akrobatů nebo provokativní hudba a tanec ve španělském stylu. Večerem provede známý moderátor a herec Tomáš Matonoha. Připravena je také tipovací soutěž o dovolenou ve Španělsku podle vlastního výběru.

Svitavsko: Dechovka v Jevíčku

Jevíčko: Festival mládežnických dechových souboru se uskuteční v sále hotelu Morava tuto sobotu od 18 hodin. V bohatém programu vystoupí především soubory z blízkého okolí jako je  Malohanácká muzika ZUŠ Jevíčko, Velké Opatovice a Konice, Malohanačka z Velkých Opatovic, Astra Svitavy. Z Moravy přijede Holóbkova mozeka z Protivanova. Ze Slovenska pak přijede dechový orchestr Vozokanaka a z Maďarska dechový soubor Tutta Forza.