Hlavou a autorem projektu je Michal, který před časem ke vzniku kapely řekl: „Jednoho dne jsem si uvědomil, že The Coolers by mohli být něčím víc než jen mojí soukromou domácí hudební obsesí.“

Vtěchto dnech vychází jejich první společné album We Live For AKick– a to snečekaným nástupem. Skladba Everybody Somebody je momentálně čtrnáctou nejhranější domácí písničkou včeských rádiích a singl už několik týdnů boduje vpopulárním žebříčku TOP 20Evropy 2.´Za kvalitní a povedené je považují ihudební kritiky.

Hvězda Coolers jednoznačně padá vzhůru. Úspěch singlu Everybody Somebody kapele otevřel dveře na českou hudebníscénu.

Vpátek 14.prosince Coolers vystoupí na obří party vpražské T–Mobile Aréně, a to vdobré společnosti– spopulární slovenskou skupinou Peha a zpěvákem Michalem Hrůzou.

Po Novém roce se jejich klip Everybody Somebody objeví vprestižních českých televizních hitparádách a vpolovině ledna pak kapela pokřtí svoje premiérové cédéčko na koncertě vpražském Lucerna MusicBaru.

Hradečtí fanoušci ovšem dostanou přednost. Křest alba We Live For AKick se uskuteční už 21.prosince na domácí půdě– vkrálovéhradeckém Event MusicBaru.