Ústředním tématem je Dřevěný dům a tradiční řemesla – tesařství, šindelářství, pilařství a podlahářství. Akce by měla ukázat, jak se v minulosti v Orlických horách bydlelo a která řemesla se spolupodílela na vzniku dřevěných roubených staveb.

Na výstavních panelech, modelech a dílčích částech staveb uvidíte jednotlivé prvky, ze kterých dřevěné stavby vznikaly a čím byly vybaveny jejich interiéry, budete moci sledovat živé ukázky řemeslné práce se dřevem, zhotovování krovů, šindelové střechy i výrobu ručně štípaného šindele. V průběhu tří dnů bude na nádvoří žamberského zámku postaven roubený srub.

Doprovodný program nabídne v pátek dopoledne ukázku drcení dřevní hmoty, zhotovování ptačích budek, malování dřevěných panenek, zhotovování ozdob ze slámy a proutí, ukázku předení příze a česání vlny, soutěže v zatloukání hřebíků, štípání špalků, řezání pilou.

V sobotu dopoledne se uskuteční přednáška Ošetřování a chirurgické léčení stromů a odpoledne program rozšíří koncerty a taneční vystoupení ZUŠ, vystoupení mažoretek, orientálních tanců, vystoupení country kapel, ukázky karate a skupiny historického šermu.

V neděli odpoledne vystoupí taneční folklorní soubor Spandan z Indie a dětský folklorní soubor Trepetilka z Bulharska.
Vstupné na všechny akce:

dospělí 30,– Kč, důchodci a děti 15,– Kč.

Vstupenky jsou slosovatelné. V pátek je vstup pro školní výpravy zdarma.


Pořádají:
Městské muzeum, SŠ obchodu, řemesel a služeb a Město Žamberk

/ www.svatky-dreva.webzdarma.cz