Velký úspěch mělo loňské premiérové povídání se známým pražským knihkupcem, autorem řady pozoruhodných knih a skvělým vypravěčem Vráťou Ebrem v Muzeu východních Čech. Iniciátorem tohoto setkání nad knížkami byl hradecký výtvarník Lubomír Lichý, kterého úspěch inspiroval k opakování.

Vráťa Ebr bude hostem dalšího Knihobraní v muzeu ve čtvrtek 10. dubna. „Do Hradce se moc těším, protože Hradečáci rozumějí vtipu, nadsázce a jsou proto skvělým publikem,“ svěřil se muž se známým hlasem. Léta v pravidelném pořadu Českého rozhlasu nahlížel do nejzajímavější produkce domácích nakladatelství. Knihy jsou celý život jeho osudem v různých podobách a z různých úhlů.

Autor milých a chytrých knížek, které patří na každý noční stolek (Nejen bonmoty a citáty o životě nahoře i dole, Podoby těla, Podoby Vánoc, Bonmoty o psech a o životě, Nejen bonmoty a citáty o WC a prdu aneb literární exkrementy) bude svým příznivcům a posluchačům v Hradci Králové opět vyprávět o svých setkáních se známými lidmi, o okolnostech, které provázejí vznik jeho i jiných knížek, o svých setkáních s kolegy – spisovateli i o práci na své zatím poslední knížce bonmotů, na níž spolupracuje s výtvarníkem Vladimírem Renčínem.

Společníky jeho vtipného a milého povídání v Muzeu východních Čech budou opět hradecká skupina Blues G a Lubomír Lichý.