„Připravujeme koncept, který u nás nemá obdoby. Program v areálu bude probíhat už od dopoledních hodin a nabídne celou škálu zábavných aktivit. Tematicky se vrátíme k buskerským kořenům Eda Sheerana a na čtyřech scénách vystoupí před koncertem například Ben Cristovao společně s Karolem Komendou, Pokáč nebo Thom Artway“ komentuje program Michal Thomes, ředitel pořádající agentury Ameba Production.

Do cvičení na UHK se zapojilo na 75 policistů, hasiči a záchranka.
Uteč, schovej se, bojuj! Hradecká univerzita cvičila zásah proti střelci

Fan Zóna nabídne také koncerty na stage v šapitó, prostor pro relax i sportovní aktivity, fotokoutky i gastronomické zážitky a další atrakce. Po skončení koncertu Eda Sheerana ve večerních hodinách zde bude probíhat afterparty v režii DJs. Fanzóna se každý z koncertních dnů otevírá v pravé poledne.

Zahraniční buskeři

Kromě českých hvězd se představí i buskerské osobnosti ze zahraničí. „Pozvání přijal neuvěřitelně talentovaný třináctiletý irský busker a hvězda sociálních sítí Fionn Whelan, který jako by vypadl z oka Edovi Sheeranovi. Českému publiku se v premiéře představí i Jacob Koopman, indonésko-nizozemský hudebník, který buskuje po celém světě. Tuzemské umělce doplní třeba i populární rodinná kapela Kašpárek v rohlíku, písničkáři Vojta Nedvěd, Láska nebo zpěvačka a známá slam-poetrička Tali,“ vyjmenovává za pořadatele Anna Vašátková.

Pět desítek hasičů, policistů a záchranářů si ve středu 8. května převzalo ocenění za dlouholetou službu regionu a jeho obyvatelům či aktivní a obětavou činnost ve sboru.
FOTO: Kraj ocenil hasiče, policisty a záchranáře za jejich obětavou práci

Hlavní monstrózní stage, kterou si Ed Sheeran přiveze, bude situována doprostřed kruhové arény vytvořené z tribun pro diváky. To umožňuje velkému množství lidí mít interpreta jako na dlani a pohodlně tak sledovat show z bezprostřední blízkosti.

Podívejte se, jak se obří jeviště staví:

Zdroj: Amoeba Productions

DOPRAVA A PARKOVÁNÍ
Vjezdy do areálu budou možné ze tří směrů, aby byla zajištěna plynulá dopravní situace. Je připraveno velkokapacitní parkoviště, kam si návštěvníci kupují konkrétní časové příjezdové sloty. Mezi centrem Hradce Králové a Parkem 360 bude jezdit speciální kyvadlová doprava, která pohodlně dopraví návštěvníky z vlakového nebo autobusového nádraží. Na koncerty budou vypraveny speciální přímé vlaky a autobusy z Prahy, Brna a Ostravy a Olomouce, které návštěvníky dovezou do Hradce Králové a po skončení koncertu zpět.

UBYTOVÁNÍ
Pořadatelé akce nabízí několik možností ubytování během koncertů. Park 360 tradičně poskytuje během festivalu Rock for People kemp pro několik desítek tisíc návštěvníků. Účastníci koncertu si mohou vybrat z předem připravených glampingových Chill Village stanů, Teepee, stanů s dřevěnou podsadou nebo předpřipravených Tent hotelů. Pořadatelé nabízejí i ubytování v hotelu, které je možné rezervovat přes speciální bookingový systém ZDE.

ORIENTAČNÍ ČASOVÝ PLÁN KONCERTU EDA SHEERANA
12:00 - Otevření Fan Zóny
16:00 - Otevření koncertní arény
18:00 - Český host
19:00 - Calum Scott
20:30 - Ed Sheeran
22:30 - Předpokládaný konec koncertu

Mohlo by vás zajímat: Řidič se třemi a půl promile kličkoval po silnici. Nebylo to poprvé…

Zdroj: PČR