Trionada je americko-rakouský projekt, ve kterém se sešli vynikající rakouský stepař a body perkusista Max Pollak, který je mnoha odborníky řazen mezi nejinovativnější a nejlepší stepaře na světě, jazzová zpěvačka Elisabeth Lohninger a virtuozní vibrafonista Tim Collins z New Yorku.

Toto netradiční spojení dává vzniknout pozoruhodnému a mimořádně pestrému hudebně-vizuálnímu zážitku, v němž se mísí hudební styly, zvuky a rytmy z nejrůznějších koutů světa: od rytmů východní Afriky, přes kubánskou rumbu, argentiské tango, rakouský folk, blues, latinu a jazz až po gospel.

Trionada vystupuje ve složení Elisabeth Lohninger – zpěv, Tim Collins – vibrafon, zpěv a Max Pollak – step, body percussion, zpěv.

Jejich společná vystoupení bývají emocionálně neobyčejně působivá a především díky fenomenálnímu stepaři Maxi Pollakovi jsou vedle hudební stránky mimořádně zajímavá i po stránce vizuální. Max Pollak je uznávaným stepařem, jehož jméno má v tomto oboru opravdu zvuk. Vytvořil svůj vlastní stepařský styl označovaný jako rumbatap, v němž kombinuje afrokubánské vlivy, body percussion a jazz s tradičním stepem.

Trionada – to je spontánní hudebně-rytmický kaleidoskop, který vyzývá publikum, aby se odevzdalo, vnořilo a pokusilo se přijít na to, co se jen může stát, když vstoupíte do králičí nory… . A tomu, uznejte, nelze odolat. (zz)