Během dnů 11. a 12. listopadu chystá Centrum uměleckých aktivit bohatý program v Bio Central i ve svých prostorách v Tomkově ulici. Účastnit se mohou jak úplní začátečníci a nadšenci, tak i tvůrci začínající i zkušení.

„V tomto roce se podařilo program připravit tak, abychom nejlépe dostáli jednomu z hlavních cílů naší organizace, tedy podpoře uměleckého vzdělávání. Letošní 13. ročník festivalu dává prostor nejen filmovým profesionálům a debutujícím tvůrcům, ale také studentům a zájemcům o filmovou tvorbu. Snažíme se také představit pedagogům soudobé trendy na poli AV edukace,“ zve na Cinema Open ředitelka Martina Erbsová z hradeckého Centra uměleckých aktivit.

Páteční program se bude odehrávat už od rána v Bio Central. Během dopoledne Cinema Open nabídne pestrý program hlavně žákům II. stupně ZŠ a středoškolákům.Součástí dopoledního programu je i ukázková hodina filmové výchovy a prezentace připravované učebnice Filmouka.

Událost bude pokračovat až do pozdního večera projekcemi krátkých filmů. V 21 hodin se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků filmové soutěže, do které se mohli hlásit filmoví tvůrci svá díla, která ohodnotila odborná porota ve složení profesionální kameraman a steadicam operátor Jaromír Kalina, režisérka a scenáristka Zuzana Dubová a režisér a fotograf Radek Habada. Celý páteční program vyvrcholí ve 22 hodin promítáním českého sci-fi režiséra Jiřího Pichla Trosečníci v galaxii Kappa.

Kompletní program festivalu: https://www.cuahk.cz/obory/film/cinema-open/.