Středobodem, potkávacím místem i azylem pro všechny, kteří se chtějí dozvědět o programu, se stane geodóm, který vyroste od pátku na Malém náměstí. Součástí bude i bar. „V informačním centru získají návštěvníci festivalu informace nejen o Open Air Programu, ale také o představeních a aktivitách Klicperova divadla a Divadla Drak," prozradila Karolína Pláničková za Open Air Program (OAP) s tím, že otevřen bude od 13 do 21 hodin a další místo, kde lidé mohou získat informace bude stan v Žižkových sadech. Ten se otevře ve všední dny od 16 do 21 hodin, o víkendu pak od 14 do 21 hodin.

Vzdušná výstava

Změna je tak oproti minulým ročníkům, kdy infocentrum návštěvníci našli v Tomkově ulici v budově bývalého knihovny.

„Tam se už zítra od sedmnácti hodin otevírá vernisáží výstava. Umělci letos promění interiéry budovy ve vzdušný prostor neboli Oxygenium mundi," dodala Pláničková.

Návštěvníci také nově najdou v katalogu OAP nejen venkovní akce, ale celý harmonogram festivalu.

Zdarma jen něco

Pozor si dejte také při výběru akce, dříve se většinou představení obou hradeckých divadel platila, zbytek venkovního programu byl zdarma. To je nyní jinak.

„Snažíme se zachovat představení, koncerty, workshopy a další program finančně dostupný všem jeho návštěvníkům. Většinu představení a koncertů je možno podpořit dobrovolným příspěvkem, a to před nebo i po jeho začátku na dané scéně. Na vybraná představení označená v programu je nutné zakoupit lístky, jejich cena se letos pohybuje od 50 do 100 korun," říkají organizátoři OAP.

Akcí zdarma či za dobrovolné vstupné je stále více, ale oba druhy vstupného jsou jedním ze základních pilířů financování OAP.

Rozpočet letošního ročníku se pohybuje kolem 1,7 milionu korun, přibližně 1,5 milionu korun jsou organizátoři schopni zajistit pomocí grantů, příspěvků sponzorů či vlastního prodeje, zbývající částka pak již připadá na samotné návštěvníky, kteří byť jen symbolickým příspěvkem dokazují, že se o další vývoj OAP zajímají a není jim lhostejný.

close Festival Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Ilustrační fotografie. zoom_in