"I na letošním Yanderově bude zachována osvědčená dramaturgie, to znamená tři až čtyři začínající a jedna známější skupina na každý den festivalu," uvedl Vartanian. Festival by měl být šancí především pro mladé začínající hudebníky. "Zařazením známějších umělců sledujeme vedle zvýšení posluchačského zájmu také možnost zprostředkovat hudebníkům přímou konfrontaci se zkušenějšími kolegy," vysvětlil Vartanian.

Ze skupin, které si již u publika vydobyly jisté renomé, se na Yanderově představí 100°C, The Prostitutes, Gauneři a Lety mimo. Začínající kapely zaujmou posluchače přinejmenším svými názvy, mezi 16 uskupeními figurují například formace Pomalu plující, Funktomass, Mons pubis, Weget, Naivní naděje nebo Němá barikáda. Program začíná denně v 18:00 a končí zhruba hodinu po půlnoci. Návštěvníky jistě potěší, že na festivalu se neplatí žádné vstupné. V areálu vzdáleném asi půl hodiny pěšky od Chrudimi, se dá stanovat a v řece, která jej lemuje, se lze vykoupat.

Zpestřením letošního ročníku budou sochy z hořického pískovce, které v Janderově vznikají již ode dneška. Vytvoří je sedm mladých kamenosochařů, čerstvých absolventů Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích, akci finančně podpořila dotace z programu Make a Connection - Připoj se. "Sochy, které v rámci projektu vzniknou, budou věnovány Domovu sociálních služeb Slatiňany a umístěny do areálu chráněného bydlení," uvedla autorka projektu Dana Macounová. Z pískovce budou vytesány například sluneční hodiny a znak města Slatiňan. Vyzkoušet si práci s kladivem a sekáčem si budou moci i návštěvníci festivalu.