Plány pořadatelů Semtex festivalu však vzaly za své a vytápěný stan pro tisíce návštěvníků se v areálu hradeckého letiště neobjeví. „Museli jsme od záměru ustoupit především kvůli penězům. Krize se podepsala i na sponzorech festivalů,“ objasnil hlavní důvod Radek Maliník z pořadatelské agentury Retro 2000.

Zpočátku si organizátoři pohrávali ještě s myšlenkou uspořádat Silvestrovskou party menších rozměrů, ale nakonec i tato iniciativa vyprchala. „Rozhodli jsme se soustředit se na další sezonu ve Festival parku. Neříkám, že tento náš plán je úplně pasé, ale nyní jsme jej odložili,“ dodal Maliník.

Na pultech však ještě nebyly ani lístky, když dostal Semtex festival červenou. „O tom, že se akce neuskuteční, jsme rozhodli včas. Už koncem září bylo jasné, že letos se do toho nepustíme. Nespustili jsme ani propagační kampaň,“ uvedl Maliník.

Už letos se provozovatelé areálu na hradeckém letišti museli vypořádat s obrovským propadem peněz od svých sponzorů. „V tomto roce jsme byli na zhruba čtyřiceti procentech toho, co v předchozích letech. Nejsem moc velký optimista a myslím si, že finanční krize bude mít ještě hlubší propad v následujícím roce. I proto jsme veškerou snahu nyní soustředili na nadcházející sezonu,“ upřesnil Radek Maliník.

Plán akcí, které se ve Festival parku uskuteční, již začíná mít konkrétní podobu. V seznamu se objeví také několik novinek, z nichž ne všechny budou hudebního rázu.

Jaké festivaly se v letošním roce v krajské metropoli i okolí uskutečnily, si můžete přečíst zde.