Taháky jsou například vystoupení dvou hudebních formací ve Filharmonii Hradec Králové. V sobotu 22. října si tak například prostory filharmonie podmaní mezinárodní kvartet Made To Break.

Ten spojuje mosty mezi jazzem, elektronickou hudbou, funkovými a reggae groovy. To vše okořeněné soudobou vážnou hudbou. Kosmopolitní uskupení se však nebojí ani spontánní kombinace, která je jistotou magické nepředvídatelnosti.

Ústřední postavou souboru je americký saxofonista Ken Vandermark, který je považován za jednoho z nejkreativnějších hudebníků na poli progresivního jazzu a volné improvizace posledních několik desítek let.

Nové horizonty

Prostory filharmonie ten samý večer budou patřit i švýcarskému sextetu Hildegard Lernt Fliegen v čele s fenomenálním vokalistou Andreasem Schaererem. Podle pořadatelů exkluzivní koncert sextetu bude hudební senzaci, která posluchačům otevře úplně nové hudební horizonty.

I recenzenti často žasnou nad eklektičností vystoupení souboru, který kombinuje jazzový šanson s kabaretem, freejazz s podivnou polkou či dixieland s dadaistickou operou. Ani švýcarskému sextetu nebude chybět jiskra spontánnosti, která je jim vlastní na každém z koncertů.