Nová koncertní sezona Filharmonie Hradec Králové od září nabídne v osmi abonentních řadách, v rámci festivalu Hudební fórum Hradec Králové a na mimořádných koncertech na čtyřiapadesát různých programů. Dramaturgie vetkla nové sezoně do vínku přídomek „ruská“.
Napříč abonentními cykly jsou rozesety perly ruské hudby: balet Labutí jezero Čajkovského, Božská poéma Skrjabina, Petruška Stravinského, Péťa a vlk Prokofjeva, promítání Ejzenštejnova filmu Křižník Potěmkin s hudbou Šostakoviče.

Velký symfonický cyklus sází na obrovité obsazení orchestru a pozdně romantické opusy Mahlera, Strausse a Respighiho. Zajímavě zní nabídka večerů slavných skladeb, které jejich autoři napsali jako teenageři, večer hudby inspirované Římem a Itálií a koncert na téma hudba a filozofie. Jako trumf vynese Filharmonie sólisty Ivana Moravce a Pavla Šporcla.

Cyklus koncertů Klasika jinak uvádí Filharmonie na trh se sloganem „Cyklus koncertů pro posluchače, kterým muzeální sbírky k aktivnímu životu nestačí“. Koncerty se uskuteční nejen v sále Filharmonie, ale také ve Studiu Beseda Klicperova divadla, ve dvoraně Univerzity Hradec Králové nebo v areálu bývalé továrny Vertex. Videoart kontra klasika, Viola-Rock-Tango-Koncert, Revue Martinů-Stravinskij, to jsou příklady podtitulů některých programů.

V koprodukci s Národním divadlem bude v této řadě uvedena také Hanzlíkova opera Slzy Alexandra Velikého. Klasika jinak láká na barokní hudbu, ale v podobě, jak by ji hráli Beatles, na pohádkové vyprávění herce Miroslava Táborského a na Jiřího Stivína, který ovládá všechny možné i nemožné hudební nástroje.

Do sálu Filharmonie na Eliščině nábřeží vstoupí i hudební divadlo. Abonentní řada Opera a balet je věnována Donizettimu, Wagnerovi i Janáčkovi. Držitelka ceny Thálie Katarína Jorda Kramolišová vystoupí v úspěšné japonské opeře Yuzuru, zatímco příznivci baletu uvidí vedle Labutího jezera i balet Giselle. Muzikály Očekávaná novinka sezony, abonentní cyklus Opereta a muzikál, potěší Lehárem a Offenbachem, konkrétně olomouckými inscenacemi Veselé vdovy a Krásné Heleny, stejně jako muzikály Donaha! a Divotvorný hrnec.

Gospel, jazz, rock a filmovou hudbu namíchá se symfonickým orchestrem velmi oblíbená řada Mezi proudy. Protagonisty crossoverových projektů budou například Felix Slováček, Zuzana Stirská nebo rocková skupina Michael.