První snímek filmový klub promítne už 27. února v malém sále kina Bio Central, půjde o irský tragikomedický film z roku 2022 Víly z Inisherinu. "Promítání filmu Víly z Inisherinu zahájíme již v 17.30 hodin, a to krátkým úvodem. Na konci se jako vždy můžete těšit na moderovanou debatu s odborníkem," informuje mluvčí kina Bio Central Jan Slanina.

Nový projekt s trochu krkolomným názvem FK-AF-K filmovým fanouškům nabídne jedno promítání každý měsíc. "Každé poslední pondělí v měsíci se sejdeme v našem milovaném Bio Central, společně se podíváme na film vybraný našimi dramaturgy a následně si popovídáme s odborníky, kteří si s námi s radostí zadiskutují," popisuje Slanina a dodává, že samozřejmě nebude chybět ani zvýhodněné vstupné – půjde o slevu 30 korun pro studenty, seniory a držitele kartičky filmového klubu.

Ze zkoušky inscenace Huckleberry Finn v Divadle Drak.
První letošní premiéra. Hradecké Divadlo Drak uvede Twainova Huckleberry Finna

Spojení akademiků a kina přinese častější projekce s hosty, kteří jsou odborníky ve svých oborech, a především důraz na aktuální témata s rozmanitou nabídkou filmů. Každý film navíc dramaturgové z Akademického filmového klubu zahájí krátkým úvodem. "Ale nebojte se dlouhých, uměle natažených úvodů, kde vám vyzradíme o filmu tolik, že ho ani nebudete chtít vidět. Úvody budou krátké, věcné a především zábavné," slibuje za klub FK-AF-K Anna Fliegerová.

První promítání klubu FK-AF-K
Čas: 27. února od 17.30 hodin
Místo: Malý sál kina Bio Central
Film: Víly z Inisherinu
Vstupné: 120 korun (pro studenty, seniory a členy klubu)

Hlavním cílem nové koalice FK-AF-K je podle Slaniny především nabídnout divákům a divačkám návštěvu kina s přidanou hodnotou. "A možná i trochu té inspirace novými žánry a nekomerčními artovými snímky, které pro vás již chystáme. Není přeci nic horšího, než když nevíte, na co koukat," dodává Slanina.