Dva extrémní přístupy k životu a spletité mezigenerační vztahy dvou rodin zachycuje nový film Sucho. Snímek ze současnosti natočil renomovaný režisér a šéf Katedry režie na FAMU Bohdan Sláma.

„V Suchu se protnou tři generace, ta nejstarší reprezentuje bezohlednost, ta nejmladší dává naději ve zvládnutí mezilidských vztahů vně i uvnitř rodin, ale i ve spojení s krajinou, v níž žijeme. Příběh sváru dvou klanů se dotýká i citlivých momentů, jako je přijmutí nemoci blízkého člověka nebo lásky v napjatých vztazích odlišně žijících sousedských rodin,“ říká v tiskové zprávě režisér Bohdan Sláma.

Trailer k filmu Sucho:

Zdroj: Youtube

Role dvou dominantních otců ztvárnili Martin Pechlát a Marek Daniel. Mladou generaci ve filmu ztvárňují Tomas Sean Pšenička a Dorota Šlajerová. V dalších rolích se objeví Bolek Polívka, Magdaléna Borová, Gabriela Míčová, Judit Pecháček, Marie Ludvíková, Luboš Veselý nebo Marek Taclík.

Noční Hradec Králové jako na dlani.
OBRAZEM: Ulice jako zářící tepny. Podívejte se na noční Hradec Králové z výšky

V hradeckém kině Bio Central svůj nový snímek 20. února od 20 hodin představí sám režisér Bohdan Sláma v doprovodu hereček Doroty Šlajerové a Judity Pecháček a herce Tomase Seana Pšeničky.

O čem film Sucho je?

Dva sousedské klany a dva různé přístupy k životu. Co se stane, když do napjatých vztahů dvou dominantních otců zasáhne láska vlastních dětí? Zatímco Josef nutí svou rodinu ke svéráznému způsobu života na ostrůvku vegetace mezi monokulturními Viktorovými lány, Míra je zamilovaný do Josefovy dospívající dcery Žofky. Aby získal její sympatie, musí s otcem bojovat. Synova revolta i problémy v rodinné firmě staví Viktora do nové situace. I Josef zklamaný důsledky vlastních životních postojů má možnost leccos přehodnotit. Naději na uzdravení na poli mezilidských vztahů i vyprahlé krajiny přinese do života několika hrdinů až mezní událost.

Příběh česko-německo-slovenského filmu je pevně ukotven v malebné, ale vyprahlé jihomoravské přírodní scenérii. Podle Slámy je Sucho drama lidských citů, má komické i tragické prvky a dá se označit za rodinný film.

Doba genová u Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové.
Šroubovice u knihovny ukazuje, jaký vliv mají geny na vznik vzácných onemocnění

Za kamerou stál Slámův letitý kolega Diviš Marek, střihačem je Jan Daňhel a architektem Jan Vlasák. Producenty snímku jsou Pavel Strnad a Petr Oukropec, kteří stojí za všemi autorským filmy režiséra včetně předchozí Báby z ledu z roku 2017 oceněné za nejlepší český film roku v rámci Českého lva.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Šikovné ruce, nůžky a jehla umí udělat talár pro Škvoreckého a historické kroje

Zdroj: Irena Voříšková