Vystoupení dětí z mateřských škol

Nový Bydžov - Tradiční nesoutěžní přehlídka pódiových vystoupení dětí z mateřských škol Novobydžovska. Přehlídka se uskuteční v úterý a ve středu od 15 hodin v Jiráskově divadle v Novém Bydžově. Průvodcem pořadu bude Vojtěch Nováček.

Komiksový klub v knihovně

Hradec Králové - Dětské oddělení městské knihovny v Hradci Králové zve příznivce komiksů na setkání. Nejzmutovanější hrdinové, nejprohnilejší mutanti, zombíci, kostlivci, příšery. Určitě jste o nich slyšeli. Jak zle se může vědecký pokus zvrhnout a kolik hrůzostrašných příšer okupuje komiksový svět o tom si můžete popovídat v úterý od 16 hodin.

Český žurnál: Bratři Okamurové

Hradec Králové - Populistický politik, hluboce věřící křesťan a úspěšný architekt. Tři bratři a každý úplně jiný. Netradiční pohled za dveře jedné česko-japonské rodiny. Tomio Okamura se z podnikatele v cestovním ruchu proměnil v úspěšného politika, který rozděluje společnost svými extrémními postoji. Starší bratr Hayato Okamura je přesvědčeným křesťanským demokratem, pro něhož je slušnost nade vše. Nejmladší Osamu Okamura se věnuje urbanismu a snaží se mít pochopení pro různé názory. Jak nesourodou bratrskou trojici formovalo nelehké česko-japonské dětství? A dokážou spolu vyjít dnes, kdy každý stojí na jiném břehu? Dokument nabízí hlubší pohled do zákulisí rodiny a jejích spletitých vztahů. Mikrosvět bratrů Okamurových jako by byl typickým příkladem rozdělení dnešní české společnosti. Dokumnet můžete vidět na plátně hradeckého Bio Centrálu v úterý od 20.30 hodin.