Aby ochránila nejmladší Milly před stejnými milostnými chybami, které učinila sama, rozhodne se Daphne, že jí najde perfektního muže a zadá inzerát přes internet.

První představa o projektu Vdáš se, a basta! vznikla při jedné běžné návštěvě zubaře. Scenáristka Karen Leigh Hopkinsová seděla u doktora v čekárně, když zaslechla příběh matky, která byla pyšná na to, že domlouvala rande své dcery s muži, o nichž byla přesvědčena, že jsou těmi pravými. „Ten koncept mi přišel fascinující,“ uvedla Hopkinsová. „Byla zde matka, která zoufale toužila vidět dceru ve svatebním, ale také viděla své dítě, jak dělá všechna ta špatná rozhodnutí, co se týkalo mužů. Ve jménu lásky se rozhodla vzít věci do svých rukou a nestydatě hledala potenciální nápadníky přes internet… bez dceřina vědomí,“ dodala Hopkinsová, která na scénáři spolupracovala se scenáristkou a producentkou Jessie Nelsonovou.
Když byl scénář hotov, začali se producenti poohlížet po režisérovi, který by měl dostatek citu potřebného pro vyprávění tohoto příběhu. Do projektu vstoupil Michael Lehmann, jehož zaujaly v první řadě scénář i dynamika vztahu matky a dcery.

„Samozřejmě že jsem nikdy podobný vztah nezažil, ale mám dvě sestry a manželku a dceru, takže jsem se k tomuto tématu již v životě dostal. Je to neuvěřitelně nebezpečný vztah a náš příběh ho představil způsobem, který je velmi pravdivý,“ zamyslel se Lehmann. Natáčení filmu začalo 5. prosince 2005 a produkce se pohybovala například po různých místech Los Angeles.