Svátek milovníků stříbrného plátna, který svým rozsahem nemá ve střední Evropě obdoby, se už od úterka až do čtvrtka 31. března utáboří v královéhradeckém multikině CineStar, které se nachází v prostorách Obchodního centra Futurum.

Smrtelné historky

Pardubičtí diváci se mohou na Febiofest těšit od zítřka do pátku 1. dubna. Uskuteční se rovněž v multikině CineStar, jež má své sídlo v Obchodním centru Grand.

V obou případech se o slavnostní zahajovací projekci postará nový český snímek Smrtelné historky.

Podezřelý kaktus

„Podezřelý mexický kaktus po dědečkovi, miniaturní profesor, který se vzepře jatkám zvířat pro vědecké účely, dvojice nepříliš schopných zabijáků v tatrovce a sebevražedně hloupý rytíř bojující s drakem: hrdinové malí a velcí ve třech oddělených povídkách proložených dračími groteskními vstupy zažívají originální, temně hravé a žánrově pestré variace na téma hrdinství a smrti v trikovém filmu Jana Bubeníčka," nastínila děj příběhu Markéta Novotná z pořádající agentury Wamak CZ.

„V každém segmentu jedinečně propracované a stylizované vizuální pojetí využívá škálu 2D a 3D animačních postupů klasických loutek, kombinace miniatur se zadní projekcí, kreslené i počítačové animace i motion capture živých herců," poznamenala Markéta Novotná.

Do východočeského programu Febiofestu se pořadatelům opět podařilo získat výběr toho nejlepšího z letošní pražské přehlídky.

Diváci tak budou mít znovu možnost vidět spoustu velmi kvalitních snímků v distribučních předpremiérách, tedy ještě dříve, než se dostanou běžně do kin.

Speciální projekce

Tradičním lákadlem východočeského Febiofestu bude také speciální projekce.

Tentokrát se uskuteční ve čtvrtek 31. března od 19 hodin v prostorách chvaletické elektrárny. „Promítat se bude české drama Amerika z roku 1994 v hlavní roli s Martinem Dejdarem. Vstup na tuto akci je zcela zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě je však potřeba si rezervovat místa k sezení na e-mailu info@wamak.cz. Parkování bude možné před elektrárnou na parkovišti. Nebude chybět ani občerstvení," upřesnila Markéta Novotná.

Program
PROGRAM FESTIVALU V HRADCI KRÁLOVÉ
Úterý 29. března:
10.00 -  Vzpomeň si (zadáno pro školy)
20.00 - Smrtelné historky (ČR, zadáno)

Středa 30. března:
17.30 – Mr. Holmes , GB/USA
17.30 – Licks, USA
20.00 – Diagnoza: Šampion, GB/AU/USA
20.00 – Anomalisa, USA

Čtvrtek 31. března:
17.30 –  Road-Movie, CZ
17.30 – My tři nebo nikdo, FR
20.00 – James White, USA
20.00 – Čistič, SK

PROGRAM FESTIVALU V PARDUBICÍCH

Středa 30. března:
10.00 –  Vzpomeň si  (rezervováno pro školy)
19.00 –  Smrtelné historky (ČR, zadáno)

Čtvrtek 31. března:
17.30 – Dáma v dodávce, GB
17.30 – Carol, GB/USA
20.00 – Sufražetka, GB
20.00 – Spotlight, USA

Pátek 1. dubna:
17.30 – Šiška Deluxe, SI/CZ/IT
17.30 – Kolonie, DE/LU/FR
20.00 – Prach, CZ
20.00 – Noc bez Moci, CZ/SI

SPECIÁLNÍ PROJEKCE VE CHVALETICÍCH
Čtvrtek 31. března:
19.00 – Amerika, CZ