V zákulisí Kina 70, v němž v sobotu večer skončil 29. ročník festivalu filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu, Deník zastihl herečku Dagmar Havlovou. Ta se s námi při krátkém setkání podělila nejen se svými zážitky z filmového festivalu.
Dagmar Havlovou Cena za přínos české televizní a filmové komedii, kterou na festivalu získala, sice překvapila, ale na druhou stranu již tušila, že by tomu tak mohlo být. „Komediálních hereček u nás není mnoho a téměř všechny už cenu získaly. Jsem nejmladší držitelkou tohoto ocenění. Velice si ho vážím, protože vím, jak těžké je dobře pobavit diváka. A teď už zbývá jenom Jiřina Bohdalová. Na tu asi připadne jubilejní 30. ročník festivalu,“ zavěštila herečka Havlová. Na uměleckou skleněnou vázu čeká prý čestné místo na poličce mezi dalšími cenami, které během své kariéry posbírala.
Herečka, která si právem získala srdce diváků snad všech generací, pracuje v současné době na několika projektech. Nejsou to ale komedie ani divadelní veselohry, což ji trošku mrzí. „Tři filmové a další tři divadelní projekty jsou spíše psychologického nebo až tragického pojetí. Že netočím komedii, je mi líto, protože těch opravdu dobrých a kvalitních českých s originálním nápadem je dost málo,“ svěřila se nám herečka.
Miluje všechny filmy, které ji dokážou oslovit a zaujmout. Nejlepší prý je, když je to film reálný, ze všedního života. „Musí zde být určitá pravděpodobnost, že by se to „mohlo stát“ komukoli. Hodně se mi líbily Svěrákovy Vratné lahve, moc fandím Daňce Kolářové. Vypadá to, že mám stejné mínění a vkus jako diváci.“

 

Festival podpořily výstavy, některé ještě můžete vidět

 

Mezi doprovodné programy Novoměstského hrnce smíchu patří i výstavy, které byly otevřeny během minulého týdne.
Výstava fotografií Sáry Saudkové s názvem „Mé lásky, mé hříchy“ byla zahájena vernisáží již 22. září v galerii Pod Žebrovkou na novoměstském zámku. Sára Saudková se věnuje výhradně volné tvorbě. Inscenovanými fotografiemi dokumentuje svůj soukromý život – loučení, čekání, lásky, touhy, osamění… Expozice potrvá až do 31. října.
Jiří Slíva představil v sobotu 29. září v Galerii Zázvorka své Grafické grotesky. Výstava je stále zájemcům k dispozici a to až do 28. října.