Nový cyklus Hradecká nocturna zahájí představení Tři ženy – tři osudy z pera Georga Friedricha Händela. Celkem čtyři koncerty vážné hudby se pokaždé odehrají na jiném místě ve východočeské metropoli a posluchačům v netradičních světle představí Johanna Sebastiana Bacha i francouzskou vánoční hudbu z doby Ludvíka XIV.

„Hradecká nokturna jsou novou koncertní řadou klasické hudby v Hradci Králové. Snažíme se tak rozšířit kulturní nabídku ve městě zejména o hudbu komorní, duchovní a v neposlední řadě o hudbu starou, v autentické interpretaci na historické nástroje," uvádí novinku dramaturg Jan Žďánský.

První z koncertů se odehraje v pondělí 14. září večer v malém sále kongresového centra Aldis. „Představení Tři ženy je unikátní tím, že se nejedná o tradiční koncert, nýbrž o představení doplněné scénickými prvky a krásnými kostýmy," popisuje za pořadatele Adéla Šrutová.

V roli Armidy, která je nečekaně zrazená svou láskou, se představí Laila Cathleen Neuman z Nizozemí (na snímku), matku a zároveň milenku Agrippinu ztvární Andrea Široká a v dramatické roli znásilněné ženy Lucretii vystoupí Stanislava Jirků. „Jedná se o nadčasové téma, oslovující společnost dnes stejně jako v době svého vzniku. Händel je výjimečný svou schopností dramatického cítění a porozuměním pro lidskou duši," doplňuje umělecký vedoucí Jan Čižmář.

Vstupenky na abonentní cyklus vážné hudby jsou v prodeji už nyní například na pobočkách hradeckých informačních center nebo online na stránkách hkpoint.cz.