Hradec Králové – Jedenácté výročí oslaví tradiční akce Helicopter show, která se 18. a 19. května uskuteční na královéhradeckém letišti.

Největší novinkou bude výstava vrtulníků a vrtulníkové techniky, která by měla být největší ve střední Evropě. „Hradec Králové se tak stane na dva dny středem zájmu výrobců, dopravců, majitelů a provozovatelů vrtulníků z celé Evropy," řekl hlavní pořadatel akce Tomáš Suchánek ze společnosti DSA. Pořadatelé připravili pro návštěvníky unikátní ukázku, a to první veřejné vystoupení lehkého vrtulníku Guimbal Cabri G2 od společnosti Lion Helicopters. Helicopter show bude tradičně patřit široké veřejnosti a vystoupí řada českých a zahraničních pilotů.

Hradec Králové – Více než čtrnáct set cvičenců České obce sokolské zacvičí na jedenáct skladeb a cvičenci Asociace sportu pro všechny vystoupí při dvou skladbách v neděli od 15 hodin při Krajském sokolském sletu na stadionu Sokola v Hradci Králové na Eliščině nábřeží.

„Krajský slet bude jednou z posledních generálek před hlavním sletovým vystoupením, které nás čeká 5. a 6. července na XV. všesokolském sletu v Praze. Krajskému sletu bude předcházet v pátek od 15 do 17 hodin prezentace Sokola na Masarykově náměstí v Hradci Králové.

Mlékosrby – Sobotní den bude ve znamení trhů. Od devíti hodin se totiž uskuteční 3. mlékosrbský jarmark spojený s dětským dnem. Návštěvníci zde uvidí ruční pletení a háčkování, ukázku historických strojů a motocyklů, trdelník, dřevěné hračky, keramiku, svíčky, ukázku šermu či malbu na sklo. Akce se koná u obecní hospody v Mlékosrbech a občerstvení je po celou dobu zajištěno.