Připravuje se totiž již šestý ročník slavnosti vína a burčáku – Hradecký koštýř. Odehrávat se bude od 10 do 18 hodin v prostorách sakrální památky, a to na nádvoří Městské hudební síně a na přilehlých severních terasách. V případě nepříznivého počasí v prostorech Adalbertina.

Tato slavnost vznikla jako podpora hradeckých i mimohradeckých prodejců vína a také jako osvěta s cílem zlepšení orientace návštěvníků v oblasti vinařství a konzumace ušlechtilého vinného moku.

Neméně důležitým motivem těchto setkání byla snaha o další zviditelnění města na mapě turisticky zajímavých míst a událostí.

Slavností vína a burčáku byly od začátku středem pozornosti. Proto i na letošní koštýř přichází řada vystavovatelů s bohatou nabídkou. V té jsou zastoupeny kromě moravských vín z Čejkovic, Žeravic a Horních i Dolních Dunajovic také skvělé druhy české, slovenské, francouzské, portugalské, italské nebo třeba rumunské.

Pro zvláště vybíravé fajnšmekry budou k dispozici kromě široké nabídky burčáků také například vína tokajská. Širokou nabídku vinných moků doplňují také stánky s grilovanou kýtou, bramboráky, klobásami, steaky, horkou čokoládou, kávou, sýry a různými pochutinami k vínu.

K dispozici budou rovněž speciality, jako jsou portugalské oleje a olivy, vinné želé nebo hroznový olej. Skvělou atmosféru slavnosti vína spojenou s uspokojováním chuťových buněk jistě zpříjemní stylový hudební doprovod. Od 10 hodin dopoledne bude hrát Hradecká cimbálová muzika, odpoledne pak country skupina Votroci.

Neváhejte a přijďte se podívat, ochutnat vínko.  (pš)