„Podrobný program večera zůstane tajemstvím. Prozradím jenom, že zazní skladby, které hraji již delší dobu, ale i díla, jež uslyšíte v mém podání poprvé," slibuje Matyáš a dodává:

„Budu moc rád, když se s vámi budu moci podělit o radost, kterou mi přináší hudba."

Pro účely narozeninového koncertu zapůjčí společnost PETROF klavír ANT. PETROF 275.

Po pětiletém vývoji a dvouletém testování přinesl do klavírnického řemesla řadu inovací i patentů. Pianisty je nejvíce ceněn jeho romantický, kulatý, bohatý a inspirativní zvuk.

„Je to úchvatný nástroj, jeden z nejlepších klavírů, na které jsem v poslední době hrál," potvrzuje Matyáš Novák, který patří již od útlého dětství k nadaným dětem, které dokážou svůj talent rozvíjet.

Na klavír začal hrát na vlastní žádost v pěti letech. V současné době je žákem Jitky Fowler Fraňkové, profesorky Konzervatoře Pardubice.

Od září 2013 je rovněž studentem klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole ve třídě profesora Vovky Ashkenazyho. Zároveň navštěvuje hodiny klavírní improvizace a skladby u Jiřího Pazoura, pedagoga Pražské konzervatoře.

Matyáš je vítězem řady národních i mezinárodních soutěží. Je vyhledávaným komorním hráčem a korepetitorem, velkým znalcem a milovníkem železniční dopravy a ve volném čase se zabývá chovem a šlechtěním drůbeže.