Vletošním roce vHradci Králové to budou dvě nabídky, ozvěny dvou mezinárodních filmových festivalů ANIFEST (Mezinárodní festival animovaných filmů) a MOFFOM (Mezinárodní festival hudebních filmů a filmů o hudbě).

Ve spolupráci sletním kinem Širák je 9.6. 2007 připraveno jako dárek všem Hradečákům, kteří nemohli zajet vkvětnu do Třeboně, „TO NEJLEPŠÍ zAnifestu 2007 „. Přijďte se pobavit a ponořte se do světa animace, kde Vás okouzlí pohádky a příběhy, ale také zasáhne jako bleskem satirický šleh nebo poněkud šílený humor. Ale to vše kanimovaným filmům patří a Vy budete mít možnost shlédnout opravdu to NEJ zletošního už 6.ročníku festivalu.

Anifest, jehož 6.ročník se konal od 3 - 9. 5. jako vždy vTřeboni,je jediný festival svého druhu vČechách a“ za 5 let se vypracoval mezi desítku nejlepších na celém světě“, jak říká jeho ředitel, Petr Slavík.

O zařazení do soutěže se ucházelo 1344 snímků z54 zemí, odborná porota znich vybrala 240 filmů, které soutěžily o ceny vsedmi kategoriích.

To nejlepší ze současné české i světové animované tvorby - to je Anifest. Každoročně jím žije celá Třeboň.

Zástupkyně České inspirace změst Hradec Králové, Jindřichův Hradec, Třeboň a Cheb na letošním ročníku představily práci sdružení hostům festivalu vrámci doprovodného programu. Vpořadu „ Káva sČeskou inspirací“, nejen vyprávěly o své práci, ale také odpovídaly na všetečné dotazy.

Redaktorka kulturní rubriky Lidových novin, paní Marta Bystrovová, po skončení pořadu uspořádala malý křížový výslech ředitelky České inspirace Ing. Manďákové, natolik ji činnost sdružení oslovila.

Česká inspirace bude i nadále s Anifestem spolupracovat a přivádět do svých měst další aktivity - např. animační školičky pro děti sodbornými lektory - možností je více a o nich budou jednat příští týden města Hradec Králové a Cheb sPR manažerkou festivalu paní Magdalenou Šebestovou.

A ještě informaci k „Inspiraci MOFFOMem“. Přátelé hudby a filmu zároveň se mohou těšit na komponovaný program vpodobě starých videoklipů, filmu o legendární kapele Plastic People of Universe a tou „třešinkou na dortu“ bude koncert Plastiků vletním kině Širák dne 31.srpna.

 

Daniela Manďáková, Česká inspirace