První festivalový večer propukne hned na dvou místech. První kapelou letošního festivalu je jazzové uskupení s názvem John Gros/ Drian Seeger & Friends. Hudební formace má mezinárodní ladění, jelikož v ní hrají Češi a Američané.

Jde o seskupení amerických jazzmanů z New Orleans a jejich českých kolegů. V Hradci Králové končí muzikanti turné po Česku. Jejich spolupráce začala na benefičním koncertu na Václavském náměstí v Praze, který se uskutečnil jako uctění památky obětí hurikánu Katrina.

Američtí hudebníci se do Čech pravidelně vracejí, a obráceně, Jiří Hála navštívil New Orleans v roce 2003 a 2005. Natočil tady své album Make You Wanna Hala. Repertoár kapely tvoří funky skladby kytaristy Briana Seegera. Koncert začíná od sedmi hodin v Divadle Drak a vstupné je 50 korun. Další hudební lahůdka přichystaná na příští pondělí je Rajnošek Band z Česka. Jazzová formace byla založená multiinstrumentalistou Bharatou Rajnoškem, který kolem sebe soustředil zkušené hráče z různých hudebních směrů.

Na kytaru hraje Jaroslav Friedl, piano obstará Vít Pospíšil. Rytmiku tvoří jeden z nejvytíženějších českých basistů Petr Dvorský a vyhledávaný studiový bubeník Otto Hejnic. Kapela interpretuje širokou škálu klasických skladeb v novém aranžmá a skladby vlastní, jejichž autorem je lídr Bharata Rajnošek. Hostem Rajnošek B.andu je zpěvačka Tereza Rajnincová.

Koncert si posluchači mohou vychutnat v novém klubu Kozinka, který se nachází přesně proti vjezdu do garáží krajského úřadu, proti pivovaru. Začátek je plánován na devátou hodinu večer.