Na jazzové hůrce v Country clubu Lucie na Novém Hradci Králové se ve čtvrtek 20. září ve 20 hodin sejdou dvě kapely, které, ač místem sídla jsou vzdálenější (ačkoliv kam je v Čechách daleko), mají mnohé společné. Naděje českého jazzu Tarapaca jazz i 4Leaf jsou mladé skupiny a jejich muzika je vstřícná posluchačům, přináší vzrušení i báječnou energii.
Tarapaca jazz je mladá, dravá, takřka živočišná sedmičlenná jazzová kapela a do Hradce Králové přiveze nový program obohacený o zpěv Elišky Faicové a Šárky Pexové. Muzikanti společně koncertují od roku 2003. Kromě standardů moderního jazzu tvoří repertoár kapely vlastní skladby.
Kapela 4Leaf je z větší části složená ze studentů Konzervatoře Jaroslava Ježka, konkrétně Jakuba Urbana (piano, zpěv), Vladimíra Šrámka (kytara) a Tomáše Votavy (bicí). Kvartet je ale úplný až s Filipem Vondruškou, hrajícím na baskytaru.
Druhým společným jmenovatelem je skutečnost, že většina muzikantů jsou absolventi Konzervatoře Jaroslava Ježka, jíž prošla hezká řádka špičkových hudebníků českého jazzu, rocku i dalších hudebních směrů. Absolvování slavné „ježkárny“ je jedním ze základních pilířů pro kvalitativní růst muzikantů. Ten další záleží už jen na nich.
Muzikanti kapel Tarapaca jazz i 4Leaf rozhodně nevidí své hudební ambice „pouze“ v dosažení absolutoria na konzervatoři. Naopak své muzikantství dále rozvíjejí. Konečně, můžete se přesvědčit 20. září v Lucii.
Večer je součástí podzimní části projektu Jazz do regionů, jehož koncerty se vedle Hradce konají mimo jiné v Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Frýdku-Místku, Jablonci nad Nisou, Jihlavě, Liberci, Olomouci, Opavě, Pardubicích, Písku, Plzni a Svitavách.