Když hradecký festival Jazz Goes to Town po téměř dvaceti letech změnil pořadatele, kdekdo si pokládal otázku, zda se mu podaří pokračovat v tradici evropsky proslulé akce. Pětidenní hudební maraton v sobotu skončil a odpověď už známe. Letošní ročník byl jiný, než ty předchozí. Jiný ale neznamená horší. A právě to akce, která rozezněla nejen velká pódia, ale také hradecké kluby, restaurace, náměstí v centru či menší sály dokázala. Mezinárodní přehlídka pod taktovkou sdružení kontrapunkt se otevřela mladým hudebníkům i dalším hudebním stylům a podařilo se jí to, co byl od začátku hlavní záměr: oživit město.

O úspěšnosti festivalu svědčí i jeho vysoká návštěvnost. Během pěti dní ho navštívily zhruba dva tisíce lidí. Hlavní program, který čítal 19 produkcí, přivítal kolem osmi stovek lidí, na 15 koncertů doprovodného programu přišla tisícovka posluchačů. „S návštěvností jsme spokojeni, v některých případech jsme byli limitováni kapacitou sálů a prostor. Každopádně se ukázalo se, že koncept festivalu je v pořádku a své posluchače si našel," shrnul mluvčí festivalu Zdeněk Konečný.

Pořadatelé už nyní počítají s další ročníkem. Ten by se měl odehrát 18. až 22. října příštího roku. Prostory by měly zůstat stejné jako letos. Jazzmani tak opět zaplní hradecké kino Bio Central, Divadlo Drak či filharmonii.