Právě pro tento nový opus o českém spisovateli a nejvýznamnějším náchodském rodákovi vloni jako kulisy posloužily ulice Náchoda a Deník byl u toho. Exteriéry ulic byly použity pro snové sekvence, v nichž vystupují postavy z tvorby autora Prima sezóny.

Obyvatelé i návštěvníci města se při natáčení dokumentu mohli potkat s tábořícími zálesáky nebo vidět indiány na koních. „Mladý Škvorecký zde totiž dopisoval knihu J. O. Curwooda o tajemné jeskyni. Tyto záběry se natáčely před domem na Kamenici, kde autor dříve bydlel a psal. V dokumentu se tedy prolínají vzpomínky na Škvoreckého dětství.

Mezi další místa, kde se natáčelo byly Jiráskovo gymnázium, kde autor řady knih studoval, zámek, pevnost Dobrošov či legendární hospoda Port Artur. „Chtěl jsem ve filmu podat komplexní pohled na tohoto významného člověka, vypíchnout to hlavní. Snažili jsme se zodpovědět otázky, proč opustil Československo, co se stalo v jeho životě, proč zakořenil v Kanadě. Přiblížíme i, jaká byla jeho životní cesta i jeho romány,“ řekl nám režisér Petr Kaňka. ⋌