Pátek

Regiony: Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové

Kdy: pátek 21. až pátek 28. června
Kde: centrum Hradce Králové
Proč přijít: V pátek startuje kultovní hradecký divadelní festival Regiony. Jde o jednu z největších přehlídek profesionálního i neprofesionálního a nezávislého divadla ve střední Evropě. Po osm dnů ožijí divadelní sály, ulice, parky i městská zákoutí v historickém centru Hradce Králové. Denně budou moci lidé zhlédnout až několik desítek divadelních, hudebních a doprovodných produkcí. Kompletní program si můžete prostudovat na webu festivalu: www.festivalregiony.cz. Festival pořádají Klicperovo divadlo, Divadlo Drak a neziskovka Kontrapunkt.
FB událost

Planetárium pro nejmenší

Kdy: pátek 21. června od 17.30 do 18.30 hodin
Kde: Digitální planetárium, Hradec Králové
Za kolik: 70 korun
Proč přijít: V digitálním planetáriu se děti v pátek nejprve s lektorem podívají na hvězdnou oblohu a prohlédnou si souhvězdí. Druhá část programu bude věnována pohádce. Pořad je vhodný pro diváky od 5 do 8 let v doprovodu dospělé osoby. Svým obsahem i délkou je pořad uzpůsoben pro nejmenší návštěvníky.

Chlumecké hudební léto: host Ondřej Ruml

Kdy: pátek 21. června od 19 hodin
Kde: Městské koupaliště, Chlumec nad Cidlinou
Proč přijít: Chlumecké hudební léto na koupališti startuje. Město Chlumec nad Cidlinou a Městské kulturní zařízení Klicperův dům pořádají v pátek zahajovací vystoupení Dechového orchestru ZUŠ, Big Bandu ZUŠ Chlumec nad Cidlinou a Olešnických mažoretek. Hostem večera je zpěvák a herec Ondřej Ruml.
FB událost

Dny otevřených dveří v Mezinárodním soutěžním rozáriu

Kdy: do neděle 30. června
Kde: Soutěžní rozárium, Hradec Králové - Kukleny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: I letos se veřejnosti otevírá Mezinárodní soutěžní rozárium v Hradci Králové. V sobotu 15. června bude oteveřené od 12 do 17 hodin, další dny až do 30. června vždy od 9 do 17 hodin. V rozáriu naleznete více než 200 různých kultivarů růží pěstovaných v počtu přibližně 1000 jednotlivých keřů ve všech typech – růže velkokvěté, mnohokvěté, popínavé, sadové, pokryvné, anglické i miniaturní. Nenechte si ujít příležitost pokochat se krásou růží, rozárium je každoročně otevřené veřejnosti pouze poslední dva červnové týdny. Rozárium najdete v Kuklenách v ulici Pardubická.

Festival Královéhradeckého kraje

Kdy: pátek 21. června od 9 do 19 hodin
Kde: Tylovo nábřeží, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Festival Královéhradeckého kraje nabídne program nejen pro dospělé, ale i pro ty menší. Můžete se těšit ochutnávku těch nejlepších produktů z řad našeho kraje nebo si zakoupit řemeslné i rukodělné výrobky. Rodiče s dětmi se můžou těšit třeba na dětský folklorní soubor Červánek, loutkové divadlo Kozlík nebo na zábavné představení kouzelníka Čáry Kluka. S Mirkou Van Gils Slavíkovou si zkusíte zdobení perníků. Hudební zážitek vám nabídne hradecký písničkář Michal Horák, Factorial Orchestra nebo Lenka Filipová. Více informací o programu festivalu naleznete na webových stránkách khk.cz/festival.
FB událost

close info Zdroj: KHK zoom_in

135. Studentská merenda a Oslavy 150 let gymnázia

Kdy: čtvrtek 20. června až neděle 23. června
Kde: Masarykovo náměstí, gymnázium, Nový Bydžov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Novém Bydžově se slaví! Program 135. Studentské merendy a Oslav 150 let gymnázia naleznete na webu školy.
FB událost

close info Zdroj: GNB zoom_in

Sobota

Burza minerálů, fosílií a šperků

Kdy: sobota 22. června od 8 do 13.30 hodin
Kde: ZŠ Kukleny, Hradec Králové
Za kolik: 25 korun dospělí, 10 korun děti a žáci do 15 let
Proč přijít: Již IV. ročník Burzy minerálů se bude konat v sobotu Hradci Králové. Můžete se těšit i na bohatou mineralogickou tombolu.
FB událost

close info Zdroj: Mineralogický klub Pardubice zoom_in

Evropský šampionát vozítek s pedály

Kdy: sobota 22. června od 13.30 hodin
Kde: Šimkovy sady, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu se koná již 15. ročník sportovně-kulturní události za účasti pilotů z Francie, Itálie, Slovinska a Česka. Šampionát je součástí seriálu závodů, které se jedou v Česku, Francii, Itálii a možná nově ve Slovinsku. Každý tým se divákům představí formou vtipné scénky a následovat bude samotný závod na okruhu v Šimkových sadech. Nebude chybět doprovodný program pro děti i dospělé. O muziku se postará mistr svého oboru DJ Laaw - Ladislav Vaško. Těšit se můžete na osvěžení od pivovaru Rohozec.
FB událost

Podívejte se, jak se šlapací vozítka řítila Hradcem loni:

Závod ME šlapacích aut v Hradci Králové | Video: Deník/Jiří Fremuth

Open Skies for Handicapped

Kdy: sobota 22. června od 9 hodin
Kde: Letiště Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na akci Open Skies for Handicapped mají lidé se zdravotním znevýhodněním každoročně možnost zažít výjimečné okamžiky při vyhlídkového letu vojenským letadlem CASA C 295 M, L 410 TURBOLET. Novinkou pro rok 2024 bude vyhlídkový let letadlem AIRBUS A 319CJ. Součástí akce je doprovodný program (vystoupení hudebních kapel, soutěže, akce, atd.). Open Skies for Handicapped je charitativní akce, kterou od roku 2008 pořádají Letecké služby Hradec Králové a.s. Akce je pořádána za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové, Královéhradeckého kraje a dalších partnerů. Vyhlídkové lety jsou zabezpečovány Vzdušnými silami Armády České republiky a Centrem leteckého výcviku Pardubice.
FB událost

Dětský den na Správčáku

Kdy: sobota 22. června od 10 do 16 hodin
Kde: Správčák, Hradec Králové
Proč přijít: Na dětském dnu vystoupí mažoretky a návštěvníky čeká dětská diskotéka, recitační a pěvecké soutěže o volné vstupenky na nafukovací atrakce.
FB událost

close info Zdroj: Správčák zoom_in

Neděle

Malé setkání parkových, zahradních a modelových železnic

Kdy: neděle 23. června od 10 do 17 hodin
Kde: náměstí 5. května, Hradec Králové
Proč přijít: V neděli se na dětské železnici můžete těšit na ukázky modelových železnice více velikostí, některé v provozu, uvidíte také modely supervelkých měřítek s možností svezení, k prodeji budou upomínkové předměty a suvenýrů s motivy železnice. Mezi Pardubicemi a Hradcem navíc bude jezdit autobus Karosa.

close info Zdroj: Dětská železnice zoom_in

Promenádní koncert: Art Jazz Band

Kdy: neděle 23. června od 16 do 18 hodin
Kde: Jiráskovy sady, Hradec Králové
Proč přijít: Hradecká kulturní a vzdělávací společnost si opět připravila oblíbené promenádní koncerty v Jiráskových sadech na soutoku Labe a Orlice. Tuto neděli návštěvníkům parku zahrají hradečtí swingoví veteráni Art Jazz Band.

První zvonění na nově otevřené zvonici

Kdy: neděle 23. června v 11.30 hodin
Kde: zvonice u kostela sv. Jana Křtitele, Nový Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rekonstrukce kulturní památky - historické zvonice u kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci Králové je dokončená. První slavnostní zvonění se bude konat v neděli.

close info Zdroj: Vysoká nad Labem zoom_in