Pátek

Agátin hravý festival

Kdy: pátek 26. dubna od 10 do 17 hodin
Kde: Knihovna města Hradce Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dorazte s dětmi v pátek do hradecké knihovny užít si spoustu zábavy. „Bude to velké. Bude to nabité. Bude to jízda! Malé i velké děti a jejich hravé rodiče bude čekat mnoho zábavy, stavebnic, deskových her a tvoření v podobě kreativních dílniček,“ zvou na akci pořadatelé. Můžete se těšit na Agátiny tvořivé dílničky, více než 15 herních stanovišť, hravou logopedickou poradnu i prodejní stánek. Nezapomeňte se na akci registrovat na webu Agátina světa.
FB událost

Festival.Zdroj: Agátin svět

Loutková pohádka Sůl nad zlato

Kdy: pátek 26. dubna od 20 hodin
Kde: Loutkové divadlo Smiřice
Proč přijít: V pátek se koná setkání přátel a příznivců Loutkového divadla Smiřice spojené s veřejnou zkouškou pohádky Sůl nad zlato.

Sůl nad zlato.Zdroj: Loutkové divadlo Smiřice

Tancuj Matyldo: Film s besedou

Kdy: pátek 26. dubna od 17.30 hodin
Kde: Klicperův dům, Chlumec nad Cidlinou
Proč přijít: Nadační fond Seňorina zahajuje besedy po celé republice k filmu Tancuj Matyldo. Po promítání filmu se v Chlumci bude konat beseda s tvůrci a s odborníky na téma Alzheimerova nemoc. Akce začíná projekcí filmu a následně pokračuje beseda s odborníky. Hosté: Nataša Slavíková, producentka a spoluscénáristka a regionální odborníci.

Planetárium pro nejmenší

Kdy: pátek 26. dubna od 17.30 do 18.30 hodin
Kde: Digitální planetárium, Hradec Králové
Za kolik: 70 korun
Proč přijít: V digitálním planetáriu se děti v pátek nejprve s lektorem podívají na hvězdnou oblohu a prohlédnou si souhvězdí. Druhá část programu bude věnována pohádce. Pořad je vhodný pro diváky od 5 do 8 let v doprovodu dospělé osoby. Svým obsahem i délkou je pořad uzpůsoben pro nejmenší návštěvníky.

Radim Zenkl a Ondra Kozák.
Oba vystupovali na světových pódiích, nyní hudebníci zahrají v Hradci Králové

Festival otrlého diváka | Ozvěny v Bio Central

Kdy: pátek 26. dubna od 18 hodin
Kde: Bio Central, Hradec Králové
Za kolik: 160 korun za film / 180 korun za film s živým dabingem
Proč přijít: Festival otrlého diváka po roce opět zavítá do Hradce Králové a zamoří Bio Central rojem filmového braku. Regionální repete 19. ročníku FOD se totiž tematicky ponese na křídlech i nožičkách ohavné havěti. Diváci se mohou těšit na tři filmy.
Program:
18.00 – Stovky bobrů
20.30 – Buď se hecnem, nebo zhebnem (živý dabing)
22.30 – Havěť
FB událost

Sobota

Stavění máje všem pannám hradeckým

Kdy: sobota 27. dubna od 14.30 do 18 hodin
Kde: Šrámkův statek Piletice
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Návštěvníky Šrámkova statku v sobotu čeká folklorní odpoledne v duchu lidových tradic. Lidé se mohou těšit na folklorní soubory a lidovou muziku, jarmark řemeslníků a ukázky činnosti Spolku lidové tvorby Hradec Králové. „Na hlavní program plynule naváže podmájová zábava, kde si budou moci všichni, kteří vydrželi, šoupnout škrpálem,“ lákají na akci organizátoři z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti.
FB událost

Ilustrační foto. Součástí akce bude i charitativní běh.
Dny dobrovolnictví v Hradci nabídnou charitativní běh i burzu neziskovek

Řemeslný FlerMarket

Kdy: sobota 27. dubna od 9 do 15 hodin
Kde: KD Střelnice, Hradec Králové
Proč přijít: Jaro je v plném proudu a s ním přichází i FlerMarket Hradec Králové. KD Střelnice zaplní opět rukodělci a řemeslníci. Tvořivé ruce, řemeslníci, šikulky, tvůrci, autoři a výrobci nepřeberných technik. To vše vás podle pořadatelů na FlerMarketu čeká. Těšit se můžete i na dílničky pro malé i velké.
FB událost

FlerMarketZdroj: FlerMarket

Čarodějnice ve Farářství

Kdy: sobota 27. dubna od 14 hodin
Kde: Václavkova, Farářství, Hradec Králové
Proč přijít: Spolek pro Farářství vás zve na 2. ročník akce Čarodějnice ve Farářství. Těšit se můžete na skákací hrady, soutěže i opékání vlastních buřtů - to vše mezi ulicemi Václavkova a Farářství. A přijedou i hasiči. Spolek také bude prezentovat plánovanou revitalizaci plochy mezi ulicemi, budete moci diskutovat a sdělit své návrhy. Občerstvení zajišťuje Hradecký Klenot.
FB událost

Čarodějnice ve Farářství.Zdroj: Spolek pro Farářství

Vernisáž výstavy Jak sbírat umění

Kdy: sobota 27. dubna od 15 hodin
Kde: Galerie moderního umění v Hradci Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Galerie moderního umění zve na vernisáž nové výstavy Jak sbírat umění: příběh Karla Tutsche. „Výstava Jak sbírat umění představí divákovi celoživotní dílo Karla Tutsche (1941–2008), znalce, sběratele a neortodoxního neúnavného podporovatele mladých výtvarníků, jenž po více jak čtvrt století na vlastní náklady provozoval galerii Na bidýlku a svou činností přispíval k propagaci českého umění v zahraničí a naopak,“ uvádí galerie.
FB událost

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance.
The Valentines vydávají debutové album. Představí ho i domácímu publiku v Hradci

Rozkvetlý Hrádek

Kdy: od soboty 27. dubna do 8. května
Kde: zámek Hrádek u Nechanic
Za kolik: vstupné dle okruhu (výstava je na I. a III. okruhu)
Proč přijít: Na zámku Hrádek u Nechanic se koná VII. ročník květinové výstavy, letos nese podtitul Květiny z časů C. K. monarchie. Prohlídky I. a III. okruhu doplní květinová aranžmá, která vznikla pro tuto příležitost. Ve dnech 27. dubna - 8. května 2024 bude otevřeno denně kromě pondělí. V rámci květinové výstavy bude mimořádně zpřístupněn i obnovený III. okruh - Hostinské pokoje, který se po 8. květnu znovu otevře až v červnu 2024. V sobotu 27. 4. 2024 si nenechte ujít kastelánskou přednášku a křest nové publikace Zámek Hrádek u Nechanic. Více informací na webu zámku.

Neděle

Nábleší

Kdy: neděle 28. dubna od 9 do 12 hodin
Kde: náplavka Labe - Tylovo nábřeží, Hradec Králové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Nábleší je volný bleší trh v centru Hradce otevřený všem bez předchozí rezervace či poplatků za místo. Pokud hledáte retro poklady nebo se chcete zbavit věcí, které by ještě jiným mohly udělat radost, Nábleší je přesně pro vás. Nábleší se koná na náplavce pod Pražským mostem a nově se rozroste i do druhého patra k zábradlí na Eliščině nábřeží.
FB událost

Setkání se zvířátky

Kdy: neděle 28. dubna od 14 do 17 hodin
Kde: Dům dětí a mládeže - Rautenkraucova, Hradec Králové
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Podívat se na zvířátka mohou děti v neděli v hradeckém Domě dětí a mládeže. Těší se na vás hlodavci, vodní živočichové, plazi, ptáci. Zvířátka si děti budou moci pohladit, nakrmit, a také se o nich něco zajímavého dozvědět. Přinést můžete suché pečivo, čerstvou zeleninu a jiné naturálie.

Votroci se utkají se Slavií ve vyprodané Malšovické aréně.
Votroci se utkají se Slavií ve vyprodané aréně. Na bezpečnost dohlédne policie

Oslava narozenin zámeckých koní

Kdy: neděle 28. dubna od 13 hodin
Kde: zámek Karlova Koruna, Chlumec nad Cidlinou
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Díky kompletní rekonstrukci se do zámeckých stájí v Chlumci mohli po mnoha desetiletích opět vrátit koně. „Od léta 2023 zde byli ustájení dva – Gino a Lucky Star – a letos v březnu k nim přibyly klisny plemene koně Kinských – Jasmine a Casiopea. Všechny tři klisny se narodily v dubnu, a tak se sluší uspořádat jim malou oslavu, které se zúčastní všichni obyvatele našich stájí, včetně Gina. Oslava to nebude nikterak opulentní, jednak s ohledem na pohodu koní a také proto, aby si ji všichni hosté mohli náležitě užít,“ uvádí zámek. Narozeninové oslavy se bude moci zúčastnit 25 hostů, kteří si zakoupí vstupenku přes on-line obchod.
Program:

  • Představení koní – jména, data narození, plemena
  • Ukázky práce s ryzákem Ginem – krok, klus, cval, kavalety
  • Práce ze země s hnědkou Lucky Star
  • Individuální focení s koňmi

Mohlo by vás zajímat: Schody do Labe a plovoucí molo. Náplavka u sídla ČSOB v Hradci se promění

Zdroj: Deník/Michaela Horynová