HRADECKO

Výstava ve výstavě

Kdy: do neděle 17. března
Kde: Muzeum východních Čech, Hradec Králové

Proč přijít: Součástí výstavy Jan Žižka – husité ve východních Čechách se na krátký čas stane výstava souboru dvaceti čtyř lžic z jasanového dřeva s rukojeťmi zdobenými stříbrným plechem a emaily. Jedinečný nález pochází z Hradce Králové a bývá datován do konce 15. století.

Velikonoční jarmark

Kdy: sobota 16. března od 9 do 16 hodin
Kde: Adalbertinum, Žižkovy sady - Hradec Králové
Za kolik: 50 korun / zlevněné 30 korun, návštěva venkovních prostor zdarma

Proč přijít: Adalbertinum a sousední Žižkovy sady se stanou pestrým tržištěm plným ručně vyráběných pokladů od šikovných řemeslníků, lidových umělců a obchodníků s velikonoční tematikou. K vidění i ke koupi budou ručně vyráběné produkty lidové tvorby a uměleckých řemesel, keramika, velikonoční dekorace, hračky látkové i dřevěné, výrobky z šustí, slámy, kovu a proutí a mnoho dalšího. Součástí jarmarku bude farmářský trh na parkovišti Adalbertina. Program v budově Adalbertina doplní vystoupení folklorního souboru Kvítek.

Den otevřených dveří v čistírně odpadních vod

Kdy: neděle 17. března od 10 do 14 hodin
Kde: Čistírna odpadních vod Hradec Králové
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Čistírna odpadních vod v Třebši v Hradci Králové otevře své brány veřejnosti, akce je pořádána u příležitosti Světového dne vody. Návštěvníci budou mít příležitost prohlédnout si místo, kde se čistí odpadní vody z města Hradec Králové a několika přilehlých měst a obcí. Kromě areálu čistírny odpadních vod bude připravena také speciální kanalizační technika, která je používána k čištění stokové sítě a jejímu monitoringu. ČOV HK byla vystavěna v první polovině 90. let 20. století jako čistírna mechanicko-biologická, odstraňuje organické látky, dusík a fosfor. Ročně vyčistí více než 16 milionů m³ odpadní vody, která je po vyčištění vrácena zpět přírodě do řeky Labe. Prohlídky se budou konat v hodinových intervalech, předchozí rezervace není nutná. Akce se uskuteční v areálu ČOV HK na adrese V Mlejnku 625, Hradec Králové - Třebeš.

Recitál Vladimíra Javorského

Kdy: neděle 17. března od 17 do 18.30 hodin
Kde: Kulturní a spolkový dům v Černilově
Za kolik: 200 korun / děti, studenti a senioři 100 korun

Proč přijít: Přijďte na sólový recitál herce a hudebníka Vladimíra Javorského, můžete se těšit na mluvené slovo i hudbu. Vstupenky je možné koupit v předprodeji v místní knihovně v Černilově.

JIČÍNSKO

Velikonoční pohádka - Divadélko Romaneto

Kdy: sobota 16. března v 16.00 hodin
Kde: ZŠ Husitská, Nová Paka
Za kolik: vstupné 60 korun

Proč přijít: Pohádka s velikonočními zvyky a tradicemi. Veselý příběh z pohádkové vesnice, kde nezvaný host Vajíčkojed Žlutý nakonec společně s paní Kohoutkovou zachrání neposlušného pana Slepičku."…já zavolám Kohoutka, Kohoutku můj milý, asi sedí v kurníčku a má dlouhou chvíli…"

Novopacký swap - jaro/léto

Kdy: neděle 17. března od 13.00 do 17.00 hodin
Kde: DDM Stonožka, Nová Paka
Za kolik: doporučené vstupné 100 korun dospělá osoba

Proč přijít: Přijďte vyměnit jarní a letní oblečení za jiné. Jak swap funguje? Přinesete strojení, které už nenosíte nebo nevyužijete a odnést si můžete cokoliv, co přinesl někdo jiný a líbí se vám. Maximální limit je 20 kusů dámského, 20 kusů dětského a 10 kusů pánského oblečení - na odnos i přínos. Podmínkou je přinést kusy v dobrém stavu, vyprané a vyžehlené. Tímto bude zajištěná dobrá kvalita věcí na swapu a příjemnější swapování pro všechny.

Věci můžete nosit v průběhu akce nebo dopoledne den předem - od 10.00 hodin. A co se stane se zbylými věcmi, které si nikdo neodnese? Poputují na charitu. Konkrétní pomoc pořadatelé upřesní.

Během akce si můžete dát něco dobrého v improvizované kavárničce.

NÁCHODSKO

Rockový karneval

Kdy: sobota 16. března od 20.00 hodin
Kde: sál kulturního domu, Borová
Za kolik: vstupné 130 korun

Proč přijít: Po roce se znovu koná Rockový karneval! "Bude to opět veliké, nepodceňte masky," zvou pořadatelé. Vstupné bude slosovatelné. Těšit se můžete i na soutěž o ceny za tři nejlepší masky. Stoly si můžete rezervovat i na telefonním čísle 731 471 943.

Velikonoční jarmark

Kdy: neděle 17. března ve 13.00 hodin
Kde: divadelní sál na nádraží, Meziměstí
Za kolik: vstup zdarma

Proč přijít: Město Meziměstí zve na Velikonoční jarmark, který se bude konat v divadelním sále na nádraží v neděli 17. března od 13 do 17 hodin hodin. Co vás čeká? Rozmanitý sortiment, zaměřený především na velikonoční a jarní tématiku, vystoupení dětí z MŠ Vižňov, MŠ Meziměstí a MŠ Jetřichov, velikonoční tvořivá dílnička - v dílničkách si budou děti moci vyrobit veselého beránka a vybarvit vajíčka, kterými naplníte hnízdo naší kvočny Rózy.

Program vystoupení:

14:00 MŠ Meziměstí

15:00 MŠ Vižňov

16:00 MŠ Jetřichov

Prodejní akce po celou dobu trvání jarmarku, občerstvení a kavárnička zajištěna.

RYCHNOVSKO

Dětský karneval

Kdy: v sobotu 16. března od 15.00
Kde: ve Společenském domě v Solnici
Za kolik: 80 korun

Proč přijít: Solnický Brouček a Město Solnice srdečně zvou na Dětský karneval. Přijďte si užít odpoledne plné zábavy, tance, hudby a soutěží.

Kouzelná škola s Harrrym Potterem

Kdy: v sobotu 16. března od 15.00
Kde: v Kulturním domě v Kvasinách
Za kolik: 70 korun

Proč přijít: V sobotu se v kulturním domě v Kvasinách koná magická show pro děti s názvem Kouzelná škola s Harrym Potterem. Máte rádi kouzla? Připravte se na dobrodružství, které Vás zavede do kouzelnického světa plného tajemství a magie, zvou pořadatelé.

Kačenka a Rampušák

Kdy: v sobotu 16. března od 13.30
Kde: sjezdovka u chaty Juráška v Olešnici v Orlických horách
Za kolik: účastníci v maskách lyžování zdarma

Proč přijít: Vezměte lyže, masky a přijďte se rozloučit se zimou na olešnickou sjezdovku, dorazí i legendární postavy spjaté s Orlickými horami – Kačenka a Rampušák. Určitě se budete bavit.

Karneval na ledě

Kdy: v neděli 17. března od 15.00
Kde: na Zimním stadionu v Opočně
Za kolik: masky zdarma, ostatní 40 korun

Proč přijít: HC Opočno a město Opočno zvou na karneval na ledě, na programu jsou hry, soutěže a ocenění nejlepších masek.

TRUTNOVSKO

12. velikonoční jarmark

Kdy: sobota 16. března od 9.00 do 15.00 hodin
Kde: Františkánský klášter, Hostinné

Proč přijít: Užijte si sobotu na 12. velikonočním jarmarku v Hostinném. Nebude chybět ukázky a nabídky řemeslných výrobků, výtvarné dílničky pro děti, občerstvení.

Vynášení Smrtky - vítání jara

Kdy: neděle 17. března v 15.00 hodin
Kde: Společenské centrum Uffo, Trutnov
Za kolik: zdarma

Proč přijít: Přichází čas rozloučit se s nepřívětivou zimou a přivítat sluncem prohřáté jaro. V Trutnově se stalo hezkou tradicí na Smrtnou neděli vynášet Smrtku a Smrťáka (symboly zimy) a vhodit je do řeky Úpy, aby zima předala vládu jaru. Čeká vás doprovodný program, lampionový průvod a soutěže. Akce je vhodná pro děti a dospělé.

Program:

V Uffu nejprve uvidíte krátký program. Tančit budou žáci tanečního oboru ZUŠ Trutnov. Po skončení pořadu se průvod všech účastníků vydá směrem ke kinu Vesmír, kde ukončíte zimu a přivoláte jaro vhozením Smrtky a Smrťáka do řeky Úpy.