Voříškiáda

V sobotu 14. dubna se v Hradci koná Voříškiáda. Soutěž je rozdělena do tří kategorií podle váhy pejska. Každý účastník se představí před porotou a moderátor s ním provede krátký rozhovor. Porota posuzuje dle svého uvážení, jak ji pejsek zaujal. Některý dovedností, jiný svým osudem nebo náklonností k páníčkovi. Je to zábavné dopoledne a hodnocení je výsledkem dojmu, který soutěžní dvojice udělá na porotu. Není třeba se bát, ale přijít se dobře pobavit a třeba najít i nové psí přátele. Na akci zazpívá zpěvák Jakub Machulda, který je zároveň předsedou poroty. Akci moderuje Zdeněk Srstka. Voříškiáda se koná v hradeckém nákupním středisku Orlice park shopping v sobotu od 10 hodin.

Představení pro děti

Dědeček včelař pošle svou malou vnučku do úlu pro med. To ale není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na cestě k sladkému pokladu je třeba překonat řadu překážek, naučit se pokoře a trpělivosti. Hlavní hrdinka se postupně dozvídá, kde se takový med vůbec bere a jak jej získat. To je začátek představení, které hraje v sobotu 14. dubna od 16 hodin hradecké divadlo Drak.

Koncert v Kraftu

Písničkář Jakub König hrající pod pseudonymem Kittchen spojil síly s hudebním projektem Aid Kid. V sobotu 14. dubna je v hradeckém klubu Kraft můžete vidět ve společném koncertu. Jak budou znít Kittchenovy postapokalyptické písničky poddolované hutnou elektronikou? Neztratíte se v křehkých ozvěnách sonických hvozdů? To už budete muset vyzkoušet na vlastní oči, uši i kůži. Kraft sídlí ve dvoře Pilnáčkovy továrny v Hradci Králové a večer se mění v multižánrový klub. Koncert začíná ve 20 hodin.

Dny živé archeologie

Dny živé archeologie v Archeoparku pravěku ve Všestarech se o víkendu 14. a 15. dubna zaměří na Kelty, mocné vládce, kteří organizovali společnost lidí. Otevírací doba je od 9 do 17 hodin. Návštěvníky čeká komentovaná interaktivní projekce k tématu (10:00 a 13:00), představení výbavy hrobu Kelta (11:00 a 15:00), obřad – vítání jara (14:00). Podívají se také na kovářství ve starší době železné a na výrobu košíků a ošatek. Děti si vyrobí malovanou keramiku ze starší doby železné.