Program odstartuje ultraautorská a žánrově těžko zařaditelná instrumentální partička Oldčoud, pro kterou to bude historicky první vystoupení na půdě Hradce Králové. Skupina WITS během svého plnohodnotného koncertu pokřtí svůj debut a o zábavu se postará také formace Liguére!, která pobaví posluchače svým mixem hardrocku, funku, metalu, punku, worldmusic a lidové tvorby.

WITS je multižánrová královéhradecko - jaroměřsko - broumovsko - žacléřsko - mladobucká kapela, jež svou hudební část tvorby staví na směsici stylů, kterou označuje jako big - ska - hip - funk - beat. Hudební stránku doplňují odlehčené texty psané na motivy životních příběhů obyčejného moderního člověka, ve kterých se jistě pozná nejeden pozorný posluchač.

Název kapely tvoří zkratka anglického výroku, který může a nemusí člověka napadnout při poslechu takového druhu umění - What Is This S… Ale spíše než význam posledního slova je zajímavý hudební a pódiový projev téhle veselé party - a ten byste si při nejbližší příležitosti určitě neměli nechat ujít!

Kapela Liguére! se kromě mnoha dalších úspěchů může pochlubit skutečností, že vyhrála hudební soutěž Broumovská kytara jako jediná v historii hned dvakrát. Skupina Oldčoud na hudební scéně aktivně působí teprve od letošního června, ale je složená z ostřílených muzikantů, takže o ní v brzké době určitě ještě uslyšíte.

Martin Illich